Psiholoģija, Stress un depresija

Vingrošana pret depresiju?

Foto: shutterstock.com

Britu sabiedrības veselības aģentūra rekomendē regulāru fizisku aktivitāti garīgās veselības uzlabošanai un arī atlabšanai no depresijas.

Taču Bristoles universitātes un Ekseteras universitātes Medicīnas un zobārstniecības koledžas pētnieki secinājuši pretējo – cilvēkiem ar klīniski diagnosticētu depresiju vingrošana nepalīdz, ka tika uzskatīts.

Pētījumā tika iesaistīti aptuveni 300 cilvēki, kuri sirgst ar šo slimību dažādā smaguma pakāpē. Vienai grupai izmantoja standarta terapiju, bet otrai papildus tika piedāvāts individuāls atbalsts un pamudinājumi, lai iesaistītu viņus jebkādās regulārās fiziskās aktivitātēs, piemēram, pastaigā ar suni, skriešanā vai dejošanā. Dalībnieki astoņu mēnešu laikā vairākas reizes sazinājās ar treneriem, kā arī dienasgrāmatā rakstīja par izdarīto.

Pētījuma noslēgumā tiem, kuri iesaistījās fiziskās aktivitātēs, depresijas simptomi bija nedaudz mazinājušies, taču šī atšķirība nebija pietiekami būtiska, lai to varētu uzskatīt par statistiski ticamu.

Saskaņā ar ierakstiem dienasgrāmatās pētījuma otras grupas dalībnieki veica divreiz vairāk fizisku aktivitāšu nekā pirmā grupa.

Kaut arī vingrošana varētu būt daudzsološa personām, kas vēlas cīnīties pret depresiju bez zālēm, šis pētījums parāda, ka tā nav efektīva slimības ārstēšanai.

Pievienot komentāru