Intīmā veselība, Sekss

Kad sekss notiek, bet ne līdz galam…

Foto - Shutterstock

Portāla Veselam.lv lasītāju S. satrauc tas, ka pēdējos gados viņas vīram seksa laikā dzimumloceklis ir ciets, bet ejakulācija nenotiek. Process ieilgst – pašai sievietei viss ir labi, savukārt dzīvesbiedrs gan esot nelaimīgs. Lasītāja jautā, kā viņa varētu savai otrai pusītei palīdzēt, un piebilst, ka viņš pats gan pie ārsta nevēlas doties.

Skaidrojumu sniedz seksologs, seksopatologs, psihoterapeits Dr. Med. Dainis Balodis:

„Uz šādu jautājumu ir grūti atbildēt, jo vispirms jau nav zināms vīrieša vecums, kā arī tas, vai vīrietim jau agrāk ir bijušas līdzīga rakstura problēmas jebšu tās parādījušās tikai pēdējā laikā. Faktiski te ir divi varianti – vai nu tā ir viņa fizioloģiskā norma, bet tikpat labi var izrādīties, ka vīrietim ir kāda prostatas patoloģija vai citas saslimšanas.

Lai problēmu atrisinātu, vienīgā iespēja ir iet pie ārsta. Un jāsāk tieši ar urologu. Tāpat jāņem vērā, ka situācija pati no sevis visticamāk neuzlabosies, turklāt ar gadiem ejakulācija paliks arvien sliktāka – tās spēks saplaks un arī spermas daudzums samazināsies. Precīzāk sakot, labās sajūtas dzimumakta laikā vīrietim var saglabāties, kas ne vienmēr gan novedīs līdz sēklas noplūšanai.

Neredzot pacientu, man kā ārstam ir grūti ko konkrēti pateikt. Bet jebkurā gadījumā, ja vīrietim erekcija ir, bet ejakulācija nenotiek, tas jau īstenībā nav nekas briesmīgs, jo to labo sajūtu no seksa viņš iegūst. Un pilnīgi dabīgi, ka par šo problēmu vairāk uztraucas tieši sieviete. Tālab ļoti būtiski ir noskaidrot, kā pats vīrietis uz to reaģē – vai dzimumakta laikā viņam ir tā labā sajūta, vai tomēr būtiski traucē tas, ka process līdz galam nenotiek.

Domāju, ka S. minētajā gadījumā nekādu psiholoģiska rakstura problēmu nav – kā liecina mana prakse, ejakulācijas aizture psiholoģisku iemeslu dēļ sastopama ļoti reti. Ja tādas ir, parasti tās saskan ar erekcijas traucējumiem. Tāpēc varu teikt – vispirms vajag izslēgt visas iespējamās organiskās saslimšanas. Ja tādas netiek konstatētas, tikai tad var domāt par došanos pie psihoterapeita.”

4 Komentāri

  1. Kāpēc uzreiz pie ārsta- vnk tas ir tāpat kā sievietei- ne vienmēr var sasniegt orgasmu- vai nu kaut kādas psiholoģiskas problēmas dienā bijušas un nevar atbrīvoties līdz galam vai arī jāatceras ka ar gadiem atslābst sievietes muskulatūra un kontakts vairs nav tāds.Iekāre atču arī parasti nepieaug vai ne?

Pievienot komentāru