Ājūrvēda, Netradicionāli

Kā ķermeni un garu ietekmē sešas garšas. Ielūkojamies ājurvēdā

1. Ēdiens – zāles vai inde?

1no8
Foto - Shutterstock

Ājurvēdā uzskata, ka ēdiena garšu izvēlamies apzināti, pēc tās īpašībām. Dažādām garšām ir dažāda iedarbība, tāpēc tas, ko ēdam, ietekmē organismu, domu un jūtu pasauli. Turklāt viena un tā pati garša uz vienu cilvēku var atstāt labvēlīgu iespaidu, bet citam var būt pat kaitīga. Tas atkarīgs no tā, cik saderīga ir piecu elementu – gaisa, ētera, uguns, ūdens vai zemes – kombinācija. Rakstos teikts: viss, ko tu ēd, veido tevi.­

“Ja ēdiens ir piemērotās devās, vērojot sevi un apstākļus, tas var kļūt par nektāru un zālēm. Reizēm nezinot barība var pārvērsties par indi un kaitēt. Ja jūtam nepatīkamu garšu, to izspļaujam. Mēle ir sava veida aizsargorgāns, jo paglābj no nepareizām, nepiemērotām, indīgām vielām,” stāsta uztura speciāliste Guna Vilka.

Sanskritā vārdam ‘rasa’, kas apzīmē garšu, ir ļoti daudz nozīmju – sula, cirkulācija, melodija, sajūsma, pacilātība, interese, entuziasms. Tās palīdz saprast garšas svarīgumu. Nogaršojot ēdienu ielaižam savā ķermenī, un tas kļūst par rasu – dzīvības sulu, kas pēc tam cirkulē organismā kā melodija, veidojot audus, vairojot veselību vai, tieši otrādi, mazinot, kaitējot dzīvības spēkam un enerģijai.

Ājurvēdā izšķir sešas garšas – saldo, sāļo, skābo, aso, rūgto un savelkošo. Katru no tām veido divi elementi. Salda garša sastāv no zemes un ūdens, skāba – no zemes un uguns, asa – no uguns un gaisa, rūgta – no gaisa un ētera, bet savelkoša jeb saistoša sastāv no zemes un gaisa. Saskaņā ar ājurvēdu garšu, tāpat kā emocijas, apziņu, domu gaitu, pārvalda ūdens elements. Ja ūdens vielmaiņa, emocijas un prāts ir līdzsvarots, garšas uztveram adekvāti – ar ēdienu instinktīvi uzņemam tādas garšas un tik lielā daudzumā, cik tobrīd mūsu ķermenim nepieciešams. Ja līdzsvars izjaukts, organisms liek pastiprināti uzņemt to vai citu garšu, piemēram, ēst šokolādi vai skābus gurķus.

  1. Ēdiens – zāles vai inde?
  2. Ar tīru mēli
  3. Saldā – mīlestības garša
  4. Skābais – labai apetītei
  5. Sāļais – akcents garšu paletei
  6. Asā garša enerģijai
  7. Rūgtais visu attīra
  8. Mute čokurā – savelkošā garša

Pievienot komentāru