Dzīvesveids, Skaistumkopšana

Ziemas mētelītis sejai: kā rūpēties par sejas un roku ādu vēsā laikā

1. Kā rūpēties par ādu vēsā laikā

1no6

Mitrums, vējš, sals, kā arī telpu sausais gaiss sagādā nepatīkamu pārbaudījumu ādai. Kā palīdzēt to izturēt?

Ziemā ādai nepieciešama papildu mitrināšana, barošana un aizsardzība. Ja dienas lielāko daļu pavadām mākslīgi apsildāmās telpās, kur sausā gaisā āda izžūst, visvairāk jārūpējas par mitrināšanu, neaizmirstot, ka mitruma līmenis ādā atkarīgs arī no uzņemtā šķidruma daudzuma.

Ādai arī ziemā vajadzīgs pīlings, jo tikai tādējādi var atbrīvoties no atmirušajām šūnām, gādājot, lai kosmētikas līdzekļi labāk iesūktos ādā, taču tas veicams retāk nekā citos gadalaikos. Ķermenim pietiks ar reizi nedēļā, bet sejai atkarībā no ādas tipa nepieciešams 1–4 reizes mēnesī.

Aukstā laikā rodas dabiska vēlme sasildīties, taču karsta duša un vanna sausina ādu, jo veicina asiņu kapilāru paplašināšanos un mitruma iztvaikošanu. Savukārt aukstas ūdens procedūras nomāc tauku dziedzeru darbību, kas ietauko ādu.

Visieteicamākais ir ķermeņa temperatūrai atbilstīgs ūdens. Vannai vēlams pievienot dabisku mitrinošu eļļu vai pienu. Pēc tam ādu viegli nosusina un lieto mitrinošu ķermeņa krēmu. Kontrastdušā vajadzētu iet nevis no rīta, bet gan vakarpusē, lai paspētu izveidoties ādas aizsargbarjera.

Lūpas ik dienu jāpalutina ar higiēnisko lūpu krāsu vai balzamu, kas ādu mitrinās, pabaros un neļaus izžūt, bet pa nakti var uzklāt kakao sviestu vai augu eļļu.

Roku mazgāšanai jāizvēlas maigs, saudzējošs līdzeklis, piemēram, ziepes ar krēma piedevām un mitrinošu iedarbību. Glābiņš pret ādas sausumu būs parafīna vanniņas, un šo procedūru visērtāk uzticēt manikīra meistarei.

Lietojot sadzīves ķīmiju, noteikti jāuzvelk aizsargcimdi un rokas pēc tam jāsamitrina ar krēmu. To āda īpaši jāsargā, arī ikdienā daudz saskaroties ar papīru, jo tas uzsūc mitrumu.

  1. Kā rūpēties par ādu vēsā laikā
  2. Ja ilgāku laiku jāuzturas laukā
  3. Zemledus makšķerniekiem
  4. Sasprēgājušas rokas
  5. Saplaisājušas lūpas
  6. Maskas sausai ādai

Pievienot komentāru