Liekais svars, Uzturs

Žurnālistes eksperiments: Mērām taukus un muskuļus ar diagnostikas iekārtām

Foto - Matīss Markovskis

Ja radies nodoms sākt jaunu dzīvi, lai aizmēztu vecos taukus, vērts uzzināt, ar ko jācīnās. Spogulī it kā redzi savu siluetu, paretam arī nosveries, tātad zini, ka liekā uzkrājies par daudz. Lai precīzāk noskaidrotu, kam jāpievērš uzmanība, var palīdzēt diagnostikas iekārtas. Izmēģinu dažas no tām.

Meklēju antioksidantus

Vispirms ieinteresē piedāvājums izmērīt antioksidantus. Zinu, ka kopējo antioksidantu līmeni nosaka, veicot asinsanalīzes. Tas ir svarīgi, lai saprastu, cik stipra ir imūnsistēma, cik spēcīgs ir organisms cīņā ar brīvajiem radikāļiem, aktīvajām molekulām, kas kaitē veselībai.

Antioksidantus piedāvā izmērīt arī ierīce Biozoom. To radījuši Berlīnes Šaritē universitātes klīnikas zinātnieki, iekārta un īpašā fotospektroskopijas metode ir medicīniski apstiprināta.

Tas ir vienkārši – uzlieku delnas daļu mazam skenerītim, kas pievienots portatīvajam datoram. Viens acumirklis, un paldies, mērījums beidzies. Pēc brīža uzzinu, ka mans antioksidantu līmenis ir labs, atbilst skaitlim 7,4 no 10 iespējamajiem. Vidēji šis rādījums ir 4 vai 5.

Mērījuma laikā uz plaukstas ādu tiek raidīti gaismas stari, bet atstarotā gaisma ietver informāciju par bioloģiski aktīvajām vielām ādā. Datus nosūta uz serveri, kur tos apstrādā, ar speciālu algoritmu nosaka karotinoīdu koncentrāciju (tas ir viens no nozīmīgiem antioksidantiem organismā).

“Antioksidantu skeneri var dēvēt par papildu iespēju. Šāds mērījums var palīdzēt motivēt sevi, jo var pamanīt, kā, pozitīvi mainot dzīvesveidu, kustību režīmu vai ēšanas ieradumus, organismā notiek pārmaiņas,” skaidro veselības centra Vivendi uztura speciāliste Liene Sondore.

Ne viens vien esot pārsteigts, ka viņa antioksidantu līmenis atbilst tikai skaitlim 3 vai 4. Tāds, piemēram, ir daudziem studentiem, kuriem dzīve pārpilna stresa, negulētu nakšu un paviršu maltīšu. Tad sāk dzīvot rāmāk, vairāk sporto, ēd sabalansēti, un, skat, pēc mēneša antioksidantu līmenis jau augstāks.

Pievienot komentāru