Sekss, Tuvība

“Sieva iemīlējusies kolēģī, seksa mums nav.” Palīgā sauciens seksologam

Foto - Shutterstock

Lasītājs A. portālam Vesels.lv raksta: „Mana sieva ir iemīlējusies darba kolēģī. Mūsu attiecības jau tā nebija labas, kur nu vēl par seksu runājot! Pēdējā laikā viņai tas radīja nepārvaramas psiholoģiskas problēmas, tāpēc mūsu starpā dzimumattiecības nav bijušas jau pusgadu (iepriekš atļāvāmies kaut vai reizi mēnesī). Sieva domā, ka viņai izdosies pārvarēt savas jūtas pret kolēģi. Vai tas tā varētu notikt? Cik saprotu, joprojām mēs esam kopā tikai bērnu dēļ, kuri vēl salīdzinoši mazi (vienam seši, otram deviņi gadi). Mūsu sarunas tāpat ir gājušas mazumā.”

Atbild seksologs, seksopatologs, psihoterapeits Dr. Med. Dainis Balodis:

„Šī ir klasiska pāra attiecību problēma, kurai nav būtiska sakara ar seksu. Ir kaut kas, ko pāris nespēj atrisināt savā starpā. Un diemžēl tās prognozes nav nekādas labās. Grūtība ir ne tikai fakts par sievietes ārpuslaulības sakariem – ir neskaitāmi daudz situāciju, kad daiļā dzimuma pārstāves guļ gan ar vīru, gan mīļāko! Klupšanas akmens jau ir tas, ka sievietei ir negatīva attieksme pret vīru. Pāris jau pats uzsver, ka kopā lielākoties ir tikai bērnu dēļ. Ja viņi spēs reanimēt savas attiecības – esošo vietā izveidot jaunas, tad, iespējams, viņu kopdzīvei ir arī kāda nākotne.

Šajā gadījumā tiešām ir vajadzīgs ģimenes terapeits, kas var parādīt, ka pārim attiecību nav, bet vīrietis to īsti negrib atzīt. Viņš jau to problēmu reducējis uz to – ja viņiem būs sekss, tad viss būs kārtībā. Nekas nav un nebūs kārtībā. Te jāsāk no otra gala, jo sekss ir tikai tāda virspusējā redzamā daļa.”

Pievienot komentāru