Sekss, Tuvība

Sekss glābjot veselību. Vai arī pašapmierināšanās?

Foto: Fotolia

Portāla Veselam.lv lasītāja P. atgādina, ka zinātne uzskata seksu par ļoti svarīgu dzīves sastāvdaļu un profilaksi dažādām kaitēm. Viņa vēlas zināt, vai tas pats attiecas arī uz pašapmierināšanos?

Paskaidrojot lasītājai, seksologs, seksopatologs, psihoterapeits Dr. Med. Dainis Balodis uzsver:

„No fizioloģijas viedokļa nav būtiskas starpības starp pašapmierināšanos un seksu ar partneri, tajā pašā laikā uztvert to kā ekvivalentu arī nevar. Savukārt emocionālajā ziņā atšķirība gan ir būtiska. Un līdz ar to, ja uz seksu skatāmies arī kā uz jūtu izpausmi, atšķirība ir. Te tomēr partneris ir svarīgs.

Vai tā ir profilakse dažādām saslimšanām? Varbūt vīriešus pašapmierināšanās tiešām varētu pasargāt no kādām prostatas kaitēm, bet sievietēm varbūt jā un varbūt arī nē – tas arī ir tāds stiepjams jēdziens. Reālā dzīve rāda, ka ir cilvēki, kuriem nav seksa un kuri neslimojot tāpat nodzīvo simt gadus. Un tikpat labi var būt tādi, kuriem ir regulāras dzimumattiecības, bet kas nomirst no dažādām saslimšanām. Līdz ar to sekss, ja runājam par saslimšanām, nav noteicošais. Bet katrā ziņā tas ir kā zināms relaksācijas avots. Savukārt pašapmierināšanās emocionāli, protams, neko nedod.”

 

Lasiet arī citas dr. Daiņa Baloža atbildes!

Pievienot komentāru