Intīmā veselība, Sekss

Vai elektromagnētiskais starojums iespaido seksuālo funkciju?

Foto- Stock.xchng

Portāla Veselam.lv lasītājs A. esot dzirdējis, ka lokatoru starojums atstājot negatīvu iespaidu uz vīrieša seksuālajām spējām. Viņš vēlas zināt, vai tas tiešām ir tā un vai šādā situācijā ir iespēja kā līdzēt.

Atbildot lasītājam, seksologs, seksopatologs, psihoterapeits Dr. Med. Dainis Balodis paskaidro:

„Es liktu akcentu uz vārdu „dzirdēts”, turklāt Latvijā mēs vairs īsti nevaram atsaukties uz lokatoriem. Drīzāk te runa varētu būt par elektromagnētisko starojumu – ir pieņēmumi, ka tas gan atstāj negatīvu ietekmi uz asinsriti, bojājot asinsvadus, līdz ar to iespaidojot seksuālas dabas funkcijas – proti, erekciju. Tāpēc tas, ko var darīt, ir stabilizēt asinsvadus, izvēloties pareizu dzīvesveidu, pārtiku, piekopjot fiziskās aktivitātes, lietojot vitamīnus, antioksidantus u.c.

Par lokatoriem gan parunāsim. Ir pētījumi, ka tie atstāj ietekmi vairāk uz smadzeņu darbību un arī smadzeņu apasiņošanu, radot migrēnas tipa galvassāpes. Tāpēc mūsdienās tiek reklamēti speciāli aizsardzības līdzekļi, teiksim, kapuces – no bambusa šķiedras ar sudraba diegiem. Un otrs – svarīgi neuzturēties lokatoru tuvumā, ja uzskatām, ka tas iespaido mūsu seksuālo funkciju.”

 

Lasiet arī citas dr. Daiņa Baloža atbildes!

1 komentārs

  1. nepareizi formulēts jautājums. pareizi “cik lielā mērā elektrogavņētiskais starojums ietekmē …” tālāk, kā tekstā. varbūt folijas prezis pasargā?

Pievienot komentāru