Netradicionāli, Padomi

Noņemt bruņu virskārtu. Ko sniedz holistiskā masāža harmonijai un veselībai

Foto - Fotolia.com
Uzziņai:

Holistiskā masāža ir samērā jauns masāžas virziens, kurā apvienoti klasiskās, segmentārās un Austrumu masāžas elementi. Tās pamatā ir psihofiziskās regulācijas tehnika, manuālās terapijas paņēmieni – locītavu mobilizācija, miofasciālā atbrīvošana, kā arī osteopātijas elementi, tomēr būtiskākās ir šūpojošās un vibrāciju kustības. Ieteicama cilvēkiem, kuri vēlas fiziski un psihiski atslābināties, mazināt psihosomatisko spriedzi.

Ieguvums: ķermenī aktivizējas vielmaiņa un limfodrenāža, uzlabojas pašsajūta un harmonizējas dvēsele.

Holistiskā masāža īpaša ar to, ka cilvēks tiek uztverts kā fiziska, garīga un emocionāla būtne, kā Visuma un dabas daļa, jo visas dabas stihijas ir arī cilvēkā. Holistiskajā teorijā cilvēka ķermenis tiek skatīts arī kā ūdens virsma. Tas nozīmē, ka nevajag iet caur sāpju punktiem.

 

Sāpes – mūsu labākais skolotājs

– Es uzskatu, ka sāpes rodas attieksmes, reakcijas iespaidā. Ķermenis ir mūsu labākais skolotājs, kas grib ar mums sadarboties, bet skrējienā, burzmā un troksnī to nesadzirdam. Kad sakrājies par daudz, sāpes un slimība mūs brīdina. Tomēr sāpei nav jāaizlīmē mute! Tikai likvidējot simptomu, cilvēks neizprot cēloni un iet tālāk to pašu ceļu. Vispirms jāieklausās sevī – varbūt vērts mainīt virzienu? – skaidro holistiskās masāžas meistare un sertificēta pirtniece ar vienpadsmit gadu stāžu Inga Lapiņa.

Iekšēji mainīties spējam tikai mēs paši, uzskata masiere. – Ideāli būtu, ja ķermenis pats spētu atjaunoties, harmonizēties, atveseļoties, bet mēs esam zaudējuši jutību pret sevi, līdzcilvēkiem, tāpēc meklējam masieri, pirtnieku, SPA salonu. – Ir radīta plaša industrija, jo paši esam slinki pieskarties sev un saviem tuvākajiem. Taču masāžu var veikt meita mammai, vecmāmiņai, sieva vīram, un otrādi. Garīgā darba veicēji savu ķermeni nereti aizmirst vai arī ar to cīnās, svīstot sporta zālē, mokot ar diētām, piespiežot dienā izdzert trīs litrus ūdens. Ķermenim neatliek nekas cits, kā uzlikt bruņas.

– Ko dod nemitīga žēlošanās, ka viss ir slikti, netaisnīgi un ved uz galu? Ar šādu attieksmi veselāki noteikti nekļūstam! Ar savām domām šo pasauli veidojam, un labo var vairot tikai ar labvēlību, – spriež Inga Lapiņa. Cilvēkam nebūtu jācīnās ar negatīvo informāciju, haosu, agresiju. Masāžas uzdevums ir šo cīņu mīkstināt, noņemt bruņu virskārtu un noskaidrot, kāpēc to pievelkam.

 

Pietrūkst mīlestības un fizisku pieskārienu

Ierodoties uz holistisko masāžu, klients pirmām kārtām tiek smalki iztaujāts gan par ikdienas paradumiem, gan slimībām un traumām.

Masāžas laikā Inga Lapiņa izmanto aktivizēšanu ar akmeņiem, dzintaru, ziemā ar aromātiskajām eļļām, vasarā – ar augiem.

Uzliekot ķermenim rokas, masiere jūt blokus, sabiezējumus, un tad sākas saruna starp ķermeņiem. – Ar nomierinošām kustībām atslābinot, harmonizējot ķermeni, es rosinu cilvēku saprast problēmas iespējamo iemeslu. Ja jūtu nepieciešamību, dziedu, bet, ja jūtu saistību ar dzimtu vai sevis nepieņemšanu, to arī saku, – viņa stāsta.

 

Rāmi un nesteidzīgi

Holistiskā masāža ilgst vismaz pusotru stundu. Katram ķermenim ir dabiskais ritms, iekšējais cikls, kurā pats cilvēks diemžēl reti kad ieklausās. Protams, atšķirīgas ir arī vajadzības.

Masāžas kustībām jābūt nesteidzīgām, ilgām, pakāpeniskām. Ātri izmasējot sprandu, būs tas pats stresainais ritms, no kā sabiezējumi, visticamāk, ir radušies, turpretī rāmais ir pieskaņots cilvēka sirds un elpošanas ritmam. Holistiskajā masāžā nekad uzreiz neķeras klāt akūtajai vietai, kurā dislocējas sāpe, sacietējums.

– Var uzreiz aši atplēst mezglu, bet var arī lēnām, saudzīgi, uzmanīgi palaist vaļīgāk striķīšus, lai mezgls pats atraisās. Pro­blēma parasti nav sāpīgajā mezglā, piemēram, sprandā, bet iespējama astes kaulā, ikros vai citā attālā punktā, – skaidro masiere.

Katrs muskulis ir iepakots blīvā saist­audu plēvītē jeb fascijā, un tās visas ir saistītas tīklā. Teiksim, impulss no pēdas aiziet pa visu tīklu. Tāpēc holistiskā masāža atbrīvo perifēriju, nevis caur sāpēm iedarbojas uz akūto punktu. Tādējādi pašam ķermenim tiek dota iespēja bloku lēni palaist vaļā, harmonizēties, un ieguvums no holistiskās masāžas ir lielāks ilgtermiņā.

Masāža neārstē, neatrisina samilzušas situācijas, tā palīdz saprast sevi un ar mīlestību pieņemt savu ķermeni. Tad cilvēks sāk citādi skatīties arī uz apkārt notiekošo.

– Mums visiem ļoti pietrūkst fizisku pieskārienu, mīlestības un sevis pieņemšanas. Īpaši sievietes ķermenim vajag daudz mīļu, fizisku pieskārienu. Ideāli, ja to palūgtu saviem tuvākajiem, jo viņi palīdzētu vislabāk. Ja draudzene grūtā brīdī uzliek roku uz pleca, kļūst vieglāk, vai ne?

Pirts procedūra, zāļu tējas, arī šī masāža noder profilaksei, bet nepieciešamības gadījumā noteikti jāveic izmeklējumi, jāārstējas, jo vislabākais rezultāts ir tad, ja tradicionālā medicīna un veselības atgūšanas alternatīvās metodes kombinējas.

Pievienot komentāru