Sekss, Tuvība

Seksa laikā sāp galva. Ko darīt? Atbild seksologs

Foto - Shutterstock

Portāla Veselam.lv lasītāja O. sūkstās, ka pēdējā laikā, nodarbojoties ar seksu, viņai ļoti stipri sāp galva – konkrēti pieres daļā. Sāpes sākas pēkšņi, bet pāriet lēnām – tikai nākamajā dienā. Viņa vēlas zināt, ko tas var nozīmēt un kā ar to cīnīties?

Seksologs, seksopatologs, psihoterapeits Dr. Med. Dainis Balodis uzskata: „Seksuālo reakciju norises pamatā ir asinsvadu reakcijas (kā vietējās, tā arī vispārējās, tajā skaitā arī galvā), kas pastiprina asins plūsmu. Iemesli, kāpēc seksa laikā galvā rodas sāpes, var būt dažādi. Pirmais – tā ir asinsspiediena paaugstināšanās, kas izraisa galvassāpes, taču tādā gadījumā tas visticamāk būtu īslaicīgi un nesaglabātos arī nākamajā dienā. Otrais – vainojams tas apstāklis, ka smadzenēs mainās asinsrite. Trešais – kādām specifiskām hormonālām svārstībām seko migrēnas tipa galvassāpes. Tāpat var būt arī citi iemesli.

Lai noskaidrotu sāpju rašanās cēloni un kā vislabāk ar tām tikt galā, portāla lasītājai vajadzētu aiziet pie ārsta un veikt izmeklējumus – nepieciešams pārbaudīt asinsspiedienu, galvas smadzeņu asinsriti, hormonālo stāvokli u.c.. Nekādā gadījumā šāda veida sāpes nedrīkst ignorēt, jo tikpat labi tās var būt sākums kādai nopietnai saslimšanai.”

 

Lasiet arī citas seksologa atbildes šeit.

Pievienot komentāru