Sekss, Tuvība

Trīs sieviešu jautājumi par orgasmu. Atbild seksopatologs Dainis Balodis

1. Vīrs par mani seksā nedomāja

1no3
Foto - Shutterstock

Portāla Veselam.lv lasītāja M., kurai jau 61 gads, mums vēstī: „Ar vīru nodzīvojām 30 gadus. Seksuālās attiecības mums, protams, bija, jo man nācās pildīt savu sievas pienākumu… Bet vīrs nekad par mani nedomāja – viņam galvenais bija saņemt to, ko pats vēlas, un tā piecu minūšu laikā viss jau bija cauri. Tagad ar vīru esam šķīrušies, bet saprotu, ka mani viņš iedzinis kompleksos, jo es nezināju, kā tas ir mīlēties ar patiku un sasniegt orgasmu. Turklāt, dzīvojot ar vīru, es ieslīgu depresijā un gadiem lietoju tabletes.

Tagad man ir draugs, kurš ir ļoti iejūtīgs un cenšas darīt visu, lai man būtu labi. Bet es nevaru sniegt viņam to, ko viņš no manis gaida, tā teikt, viņš grib, lai arī es seksa laikā justos laimīga. Man patīk mans jaunais vīrietis, un es viņu ļoti mīlu, bet seksuālā ziņā kaut kas traucē. Iespējams, man vajag ilgāku laiku, bet tad man būtu neērti par sevi, jo dzirdēts, ka ir tādas sievietes, kuras, tikai sajūtot vīrieša pieskārienus, jau ir zvaigznēs… Kā man tikt kārtībā ar savu „problēmu”?”

Seksologs, seksopatologs, psihoterapeits Dr. Med. Dainis Balodis skaidro:

„Šajā gadījumā problēma ir sievietes kompleksos, par kuriem M. jau min savā vēstulē. Ja vīrs viņu seksa laikā tikai izmantojis, nekādu apmierinājumu, protams, viņa nevarēja gūt. Otrkārt, M. lietoja arī antidepresantus, kas seksuālās vēlmes noteikti nepalielina, bet problēmu tikai padziļina.

Ja M. tagad ir citas attiecības, ir pilnīgi loģiski, ka viņai nav tik viegli pārslēgties un mainīt ierasto attieksmi pret seksu.

M. jau ir gadi, tātad viņai ir arī kaut kāda dzīves pieredze. Taču viņa ir pietiekoši rigida, lai kaut ko sevī mainītu.

Lai situāciju vērstu par labu, M. sevī daudz kas jāmaina, piemēram, attieksme pret seksu, pret vīriešiem. Un galvenais – viņai jāmaina attieksme pašai pret sevi, jāapzinās, ka pati ir vērtība. Kamēr tas nenotiks, ar vislielāko varbūtību nekādu orgasmu šādā situācijā viņa nesasniegs. Šajā ziņā var būt noderīga amerikāņu izstrādātā shēma – M. jāiemācās masturbēt, saprast, kas un kā viņai patīk, un tad tā vai citādi izpaudīsies orgasms. Pašapmierināšanās šajā gadījumā būs sevis izziņas un izpratnes veids.

Bet ir vēl viena lieta – te svarīgi zināt, ko M. saprot ar orgasmu. Nereti mēdz būt tā, ka sieviete gūst labo sajūtu, bet uzskata, ka tas nav orgasms. Taču faktiski tas ir viņas orgasms un cita viņai nebūs.”

  1. Vīrs par mani seksā nedomāja
  2. Vai visu mūžu jāsamierinās ar nepilnvērīgu seksu?
  3. Vai esmu atbildīga par savu orgasmu?

2 Komentāri

Pievienot komentāru

Brīdinām, ka šīs lapas saturu nedrīksti aplūkot, ja Tev vēl nav 18 gadu!
Vai tev ir vismaz 18 gadu?