Netradicionāli, Padomi

Zemesvēzis spirtā. Pret kādām kaitēm palīdz? Skaidro dziednieks Ziedonis Kārkliņš

Foto-LETA

“Esmu dzirdējusi, ka zemesvēzis spirtā ir labas zāles pret kaulu sāpēm un vēzi. Vai kāds no netradicionālās medicīnas pārstāvjiem var par to pastāstīt? Vai vispār drīkst iznīcināt zemesvēžus, lai gan lauksaimniekiem tie nodara zaudējumus? Šķiet, Sarkanajā grāmatā tie nav ierakstīti…
” Marta Bauskas novadā

 

Zemesvēzis jeb racējcircenis gan bojā kultūraugu saknes un vietām pat uzskatāms par izskaužamu kukaini, tomēr daudzviet Eiropā zemkopības metožu pilnveidošanas un ķimizācijas dēļ tas ir kļuvis rets. Latvijā tas pagaidām vēl sastopams diezgan bieži visā teritorijā, tomēr nevienmērīgi.

Dziednieks Ziedonis Kārkliņš apstiprina, ka šo kukaini patiešām izmanto netradicionālajā ārstniecībā, taču pieļauj, ka tradicionālās medicīnas speciālisti to var noliegt. Un tomēr – vienam šāds uzlējums palīdzot kavēt vēža šūnu augšanu, citam – nē, taču nepamēģināsi – nezināsi!

Ja kādam ir dūša lietot zemesvēža uzlējumu, atliek šo kukaini noķert un pārliet ar 350 ml spirta (nevis degvīna!). Trauku mēnesi tur tumšā, vēsā vietā. Pa laikam var saskalināt, tad nokāš. Lieto pa 20 pilieniem vienreiz dienā pirms ēšanas, šo ēdienreizi izvēloties pēc sava prāta.

Lai gan zemesvēzis nav indīgs, tomēr tā izšļāktais gremošanas šķidrums nereti izraisa brūces iekaisumu. Tāpēc nevajadzētu pieļaut, ka šis taisnspārņu kārtas kukainis pamanās iekost jums pirkstā. Racējcirceņa žokļi ir sevišķi spēcīgi – tas bez pūlēm spēj pārkost ne tikai pirksta ādu, bet arī maitāt koku un krūmu saknes…

 

Pievienot komentāru