Liekais svars, Uzturs

Atteikties no kādas produktu grupas? Ko dos un nedos “nē ogļhidrātiem”

Foto - Shutterstock

Lai gan pareiza uztura piramīda ietver visas uzturvielas – olbaltumvielas, ogļhidrātus un taukus –, ir ļaudis, kuri labprātīgi izlemj kaut ko no šā saraksta izsvītrot un savā ēdienkartē neiekļaut. Piemēram, lai uzturētu nevainojamu formu, supermodele Žizele Bundhena ievēro diētu, kas izslēdz lielāko daļu ogļhidrātu. Kāds pamats šādi rīkoties, un kādas pārmaiņas organismā rada atteikšanās no konkrētiem produktiem?

 

Atteikšanās bez iemesla

“Dažādu slimību un alerģiju gadījumā cilvēkam no ēdienkartes jāizsvītro kāds produkts vai to grupa, tomēr mūsdienās aktuālas ir diētas, kas paredz konkrētu produktu izslēgšanu nepamatotu iemeslu dēļ,” uzskata uztura speciāliste Baiba Grīnberga. “Pašlaik daudzi atsakās ēst glutēnu saturošus produktus, kaut gan neslimo ne ar celiakiju, ne ar glutēna nepanesamību vai alerģiju pret to. Citi izlemj neēst maizi, jo uzskata, ka tā padarīs resnu. Aizvien populārāks kļūst veģetārisms un vegānisms, līdz ar to uzturā nelieto gaļas vai piena produktus vai tos abus.

Cilvēks grib notievēt. Atnāk pie manis uz konsultāciju un ar gandarījumu saka, ka vairs neēd maizi un nekādus graudaugus, jo tie uzbaro. Viņam šķiet, ka jau visu zina un dara pareizi. Kad jautāju, kāpēc neēd maizi, iemeslu nemaz nezina. Graudos ir ļoti vērtīgas vielas, no kurām nevajadzētu atteikties. Ir situācijas, kad cilvēkam patiesi ir alerģija, piemēram, pret konkrētiem augļiem. Izslēdzot tos no uztura, jūt uzlabojumus, pastāsta par to saviem radiem, draugiem, kuri, iespējams, pārprot un domā, ka šāda rīcība palīdzēs arī viņiem.”

Ja atsakās no ogļhidrātiem

“Tauki nav primārais enerģijas avots, bet bez ogļhidrātiem iztikt gan nav iespējams. Graudaugu pamatā ir ciete, kas organismā sašķeļas par glikozi, dodot enerģiju. Ļoti bieži ogļhidrātu trūkuma gadījumā rodas nepārvarama kāre pēc saldumiem. Ja ēd tikai salātus un gaļu vai zivi, vienā brīdī attopas jau ar konfekti rokā. Tāpēc iesaku katrā ēdienreizē iekļaut ogļhidrātus – kaut vai trīs ēdamkarotes. Vai nu tie ir griķi, pilngraudu rīsi, kailgraudu mieži, vai pilngraudu maizes šķēle. Organismā ir audi, kas barojas tikai no glikozes, tāpēc ķermenis raida ļoti spēcīgus signālus par tās trūkumu. Kad pati studēju, profesors teica: kad sieviete jūtas pilnīgi panīkusi, iedodiet viņai padzerties kaut ko saldu, un garastāvoklis uzreiz uzlabosies. Tiklīdz paaugstinās glikozes līmenis, uzlabojas arī garastāvoklis,” stāsta uztura speciāliste.

“Atkal jāatkārto, ka cilvēkiem var tikai šķist, ka no ēdienkartes izslēgti ogļhidrāti, tomēr tie kaut kur ir. Daudziem vārds ogļhidrāti asociējas ar smalkmaizītēm, šokolādēm, bet tie atrodami arī zirņos, pupās, augļos un citos vērtīgos produktos. Kopumā atteikšanās no ogļhidrātus saturošiem produktiem vai to nepietiekama uzņemšana organismā var izraisīt mainīgu garastāvokli, sliktu pašsajūtu, kāri pēc saldumiem, vēdera problēmas, piemēram, aizcietējumus.”

Ir saliktie ogļhidrāti (pilngraudu produkti) un vienkāršie ogļhidrāti (cukuri, ciete, piemēram, manna, bulgurs, baltie rīsi). “Vienmēr klientiem saku – nav starpības, vai ēd baltos rīsus vai cukuru, jo tas būtībā ir viens un tas pats. Baltie rīsi ir nopulēti, palicis tikai viducis, kas lielākoties sastāv no cietes. Kāda endokrinoloģe sev pati mēra cukura līmeni asinīs un novērojusi, ka, apēdot baltmaizes šķēli, cukurs asinīs paceļas tikpat ātri, kā apēdot konfekti. Tas liecina, ka produktā vispār nav šķiedrvielu, jo saliktie ogļhidrāti izraisa daudz lēnāku cukura līmeņa kāpumu.

Bezvērtīgs produkts ir arī manna, ar kuru ļoti bieži sāk piebarot mazuļus. Saprotam, ka baltie milti nav labi, bet nez kāpēc mannu un baltos rīsus uzskatām par kaut ko labāku. Ja ēd pārāk daudz vienkāršo ogļhidrātu, tie organismā pārvēršas par piesātinātajiem taukiem jeb triglicerīdiem. Nereti augstā triglicerīdu līmeņa dēļ slaidam cilvēkam ir aptaukojušās aknas vai vērojamas aterosklerozes pazīmes,’’ secina Baiba Grīnberga.

 

logo-36

Pievienot komentāru