Negribas, Sekss

Vīrietim gribas seksu. Sievietei – ne…

Foto - Shutterstock

Lasītāja I. portālam Veselam.lv uzticējusi savu sāpi: „Esmu 30 gadus jauna sieviete. Intensīvi strādāju un mācos. Ar draugu (33) esam kopā jau trīs gadus. Pēdējos mēnešos mūsu starpā izvērtušies intensīvi strīdi par manu nevēlēšanos nodarboties ar seksu tik bieži, cik agrāk. Sākotnēji tā nelikās milzīga problēma – domāju, ka pāries, bet nu jūtu, ka savā ziņā mocu draugu, jo viņam, kā jebkuram vīrietim, sekss ir ļoti būtisks. Apzinos, ka pie vainas ir mans pašreizējais dzīves režīms, kas paņem gan fizisku, gan garīgu enerģiju. Tajā pašā laikā, paanalizējot savu iepriekšējo seksuālo dzīvi, saprotu, ka nekad neesmu bijusi seksuāli izteikti aktīva. Sekss man nekad nav spēlējis būtisku lomu, un es bez tā mierīgi esmu varējusi iztikt pat vairākus mēnešus. Vienvārdsakot – to negribas, turklāt ilgstoši. Draugu mīlu, bet šis ir viens liels klupšanas akmens. Negribu viņu spīdzināt, bet arī nezinu, kā izmainīt savu ķermeni un „galvu”, lai sekss ieņemtu būtisku lomu manā izpratnē par svarīgāko attiecībās.”

Atbildot lasītājai, seksologs, seksopatologs, psihoterapeits Dr. Med. Dainis Balodis paskaidro:

„Pieļauju, ka problēmas sakne lielā mērā meklējama tajā apstākli, ka I. daudz strādā un mācās. Enerģijas mums ir tik, cik ir, un mēs to tērējam. Tostarp radoša un seksuāla enerģija no mana viedokļa zināmā mērā ir viens un tas pats. Ja cilvēks daudz strādā un viņam atliek laiks tikai izgulēties, tad īstenībā seksam tiešām nav vaļas – nav ne vēlmes, ne spēka ar to nodarboties. Turklāt, ja tas, teiksim, nav tik ļoti aktuāli.
Bieži vien sievietēm sekss ir svarīgs tad, ja viņas grib bērnu. Bet, ja I. ļoti intensīvi strādā un mācās, ar vislielāko varbūtību viņai ideja par bērnu ir nolikta kaut kur tālākā plauktiņā. Viņai ir tikai 30 gadi, kas šodienas apstākļos nozīmē, ka I. vēl ir laiks nobriest kļūt par māmiņu. Līdz ar to viņai šobrīd to seksu pēc loģikas vispār nevajag. Turklāt, ja viņai iestāsies grūtniecība, visas mācības un darbs – visi šie plāni sabruks. Gan jau kaut kur zemapziņa viņu piekoriģē šajā jautājumā, proti, ka viņa mierīgi var bez seksa iztikt.

No otras puses šeit jārunā par abu attiecībām. Kāpēc vīrietim tik būtisks sekss? Iespējams tāpēc, ka viņš to nedabū tik lielā mērā, kā gribētos. Un I. pati apzinās, ka tā tas varētu būt. Tāpēc pats būtiskākais šādos apstākļos ir pārim atrast kompromisu. Teiksim, vienoties par to, cik bieži un kad būs sekss, un pie tā arī pieturēties. Lai cik banāli tas skanētu, bet tā tomēr šajā gadījumā ir labākā recepte. Tātad – negaidi no manis biežāk un neuzprasies. Ja mēs attiecības gribam uzturēt, tad jāmeklē kāds risinājums. Ja nē, tad, iespējams, nāksies šķirties.

Vēl pie reizes es pārim ieteiktu atrast labu psihoterapeitu vai arī pašiem savā starpā vienoties par kompromisu. Bet jāvienojas, protams, abpusēji. Būs nepieciešama zināma iekāpšanās gan no vienas, gan no otras puses.”

 

Lasiet arī citas seksologa atbildes šeit.

Pievienot komentāru