Ēšana, Uzturs

Kāpēc alkohola lietošana rosina apetīti? Atrasts zinātnisks izskaidrojums

glass-of-wine2

Vai esi kādreiz aizdomājies, kāpēc iedzeršana liek tev justies izsalkušam? Izrādās, ka tam ir zinātnisks pamatojums. Ieskaties un uzzini, kāds tas ir – mekad nebūtu iedomājies!

Pēc Francis Crick Institute (atrodas Lielbritānijā) veiktā pētījuma, starp alkoholisko dzērienu lietošanu un izsalkuma sajūtu patiešām ir saikne – burkšķoša vēdera skaņas nav tikai tavā galvā. Interesanti ir tas, ka apetīti visvairāk izraisa degvīns un sarkanvīns – jautāsi, kāpēc? Ieskaties nākamajā lapā un uzzināsi!

Pētījuma rezultāti atklāj, ka etanols “iedarbina” AgRP neironus, kas atrodas hipotalāmā (smadzeņu priekšējā daļā), kas ne tikai palielina apetīti, bet arī palēnina metabolismu un samazina enerģiju. Šos neironus ietekmē 0.8 promiļu daudzums organismā, kas būtu aptuveni vienāds ar 4-5 dzērieniem gan vīriešiem, gan sievietēm – uzņemts divu stundu periodā. Šie neironi tiek kairināti vairāku stundu garumā pēc šīs alkohola koncentrācijas sasniegšanas.

Parasti cilvēki alkohola reibumā izvēlas treknus ēdienus, ko visdrīzāk var sasaistīt ar organisma vēlmi sevi pasargāt no apreibināšanās, jo, kā jau mēs zinām, tauki un eļļas aiztur alkohola uzsūkšanos organismā.

Avots: rd.com

dzentlmenis

Pievienot komentāru