Sekss, Tuvība

Pieķeršanās “sānsoļotājam” liecina par zemu paštēlu, uzskata seksologs Dainis Balodis

Foto - Fotolia

Portāla Veselam.lv lasītājai I. ir 47 gadi, bet viņas draugam – 57. Pirms 15 gadiem viņa esot pametusi vīru, jo jauniegūta seksa dēļ visa pasaule sagriezusies kājām gaisā. Visus šos gadus draugs nav I. apprecējis, viņi pat nedzīvojot kopā, reizumis vīrietis pat sper kādus sānsoļus, bet, neraugoties uz to, I. viņam joprojām pieķērusies. I. vēlas zināt, vai šī pārlieku lielā pieķeršanās vīrietim varētu būt saistīta tieši ar to, ka viņai tik ļoti tīkams sekss ar šo vīrieti?

Atbildot portāla lasītājai, seksologs, seksopatologs, psihoterapeits Dr. Med. Dainis Balodis atzīst:

“Šajā gadījumā, visticamāk, nav vainojama pieķeršanās vīrietim tikai seksa dēļ – “apakšā” noteikti ir arī I. mīlestība pret viņu. Turklāt, pametot vīru, I. noteikti bijusi apjausma, ka no jaunā drauga viņa varēs saņemt to, kā trūka iepriekšējās attiecībās.

No aprakstītā vējo pašvērtības trūkums no sievietes puses, turklāt viņai ir arī atkarība no attiecībām, un sekss to vēl vairāk pastiprina. Es to parasti salīdzinu ar autobusa gaidīšanu. Cilvēks it kā stāv pieturā un gaida autobusu, bet tas kā nenāk, tā nenāk. Kaut arī viņš gandrīz vai ir pārliecināts, ka autobusa nebūs, turpina dirnēt. Pa to laiku jau sen būtu aizgājis kājām, bet nespēj pieturvietu atstāt, jo varbūt vēl transports tomēr uzradīsies. I. gadījumā ir līdzīgi. Konkrētā vīrieša dēļ viņa pameta savu iepriekšējo, bet nu tas sievieti piekrāpis. Un tagad I. turpina gaidīt, ka varbūt vīrietis viņai tomēr atkal ļaus iegūt to, ko viņa vēlas. Bet, visticamāk, tā nenotiks, jo vīrietim laikam tāpat ir labi.

Es ieteiktu I. griezties pie psihoterapeita, lai viņš “atver” sievietei acis, jo saviem spēkiem viņa, visticamāk, galā netiks. Jo, pirmkārt, viņa skaidri neredz situāciju, jo ir pārāk dziļi visā iesaistīta. Tāpēc vajadzīgs skats no malas. Otrkārt, pie zema paštēla atzīt savus maldus īstenībā ir ārkārtīgi grūti. To var izdarīt tikai cilvēki ar labu paštēlu – tie, kuri ir gatavi pieņemt faktu, ka kļūdījušies.”

Pievienot komentāru