Ārstēšana, Veselības politika

Tukumā slēgs Dzemdību nodaļu

Foto - AFP/LETA

Pēc kapitālsabiedrības SIA “Tukuma slimnīca” dibinātāju sapulces, kurā piedalījās Tukuma, Engures, Kandavas un Jaunpils novadu vadītāji, nolemts ar 1.martu slimnīcā pārtraukt Dzemdību nodaļas pakalpojumu sniegšanu.

Lēmums pieņemts, pamatojoties uz demogrāfisko situāciju, ekonomiskajiem rādītājiem un Pasaules Bankas pētījuma ziņojumu par Latvijas veselības sistēmu, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Slimnīcas direktore Dzintra Rabkeviča skaidroja, ka nodaļas slēgšanas iemesls ir zemā dzimstība, kā arī materiāli tehniskās bāzes atjaunošanas nepieciešamība, lai nodrošinātu kvalitatīvu un normatīvajiem aktiem atbilstošu dzemdību palīdzības sniegšanu.

Lai gan Tukuma novadā kopējais dzimstības līmenis ir pieaudzis, tas ir nepietiekami, lai nodaļa spētu pastāvēt, skaidro pašvaldībā. Nodaļā dienā piedzimst apmēram viens mazulis, taču, lai nodrošinātu kvalitatīvu dzemdību palīdzību, nepieciešama vairāku speciālistu klātbūtne visu diennakti.

“Visas šīs prasības likušas slimnīcas vadībai kritiski paskatīties uz pašreizējo situāciju un pieņemt lēmumu, jo šāda personāla uzturēšana tik mazam dzemdību skaitam ir ekonomiski neizdevīga un nākas strādāt ar zaudējumiem,” informēja pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Laukmane.

Lai nodrošinātu ginekoloģisko pakalpojumu pieejamību, Tukuma slimnīca saglabās ginekologu dežūras, strādās operāciju zāles, anesteziologi un ārkārtas gadījumā tiks nodrošināta neatliekamā medicīniskā palīdzība.

Ginekoloģijas nodaļas darbinieku sanāksmē nolēma, ka ginekologi darbu saglabās un strādās kā dežūrējošie ginekologi neatliekamajā palīdzībā. Tām vecmātēm, kuras ir māsu reģistrā, arī ir piedāvāts darbs, tāpat arī māsu palīgiem. Pašlaik bez darba pienākumiem palikušas divas vecmātes, taču arī šis jautājums tiek risināts.

Par šo lēmumu tiek informētas ginekologu prakses un atbildīgās iestādes, lai visas topošās māmiņas savlaicīgi konsultētos ar speciālistiem un izvēlētos savām vajadzībām piemērotāko stacionāru. Dzemdību gadījumā grūtniecēm jādodas uz izvēlēto vai dzīvesvietai tuvāko stacionāru, kurā ir dzemdību nodaļa vai jāzvana neatliekamās medicīnas dienestam pa tālruni 113, informēja pašvaldība.

Pievienot komentāru