Ārstēšana, Veselības politika

Vai tas ir normāli? Saslimstot pie ārsta vēršas tikai 5% Latvijas iedzīvotāju

Foto-Shutterstock

Saslimšanas gadījumā pie ārsta vai farmaceita vēršas 5% Latvijas iedzīvotāju, liecina Latvijas farmācijas kompānijas AS “Grindeks” un pētījumu kompānijas “GfK Baltic” iedzīvotāju veselības paradumu pētījums.

Trešdaļa jeb 34% iedzīvotāju pie ārsta vai farmaceita vēršas novēloti. No šiem iedzīvotājiem 18% neko nedara tik ilgi, kamēr uz viņiem sāk izdarīt spiedienu apkārtējie – ģimenes locekļi, draugi vai darba kolēģi. Bet 16% vēršas pie ārsta vien tad, kad saslimšana neļauj veikt ikdienas pienākumus mājās vai darbā.

Bet vairāk nekā puse jeb 61% iedzīvotāju saslimšanas gadījumā, uzskatot, ka viņi zina, kā sev palīdzēt, sākotnēji meklē informāciju internetā. Tāpat viņiem vienmēr esot pieejama mājas aptieciņa, kā arī rezerves tūlītējai ārstēšanai.

Kā ziņots, “Grindeks” un “GfK Baltic” iedzīvotāju veselības paradumu pētījums liecina, ka Latvijas iedzīvotāji rūpes par sevi parasti atliek malā, jo viņiem svarīgāk šķiet gādāt par citiem un veikt steidzamus darbus.

Tāpat Latvijas iedzīvotāji uzskata, ka rūpes par sevi ir egoisms, secināts pētījumā.

Pētījumā arī noskaidrots, ka katrs ceturtais vēlas mainīt ēšanas paradumus vai veidot aktīvāku dzīvesveidu, katrs piektais – atmest smēķēšanu, vēl citi – uzlabot miega ieradumus, nelietot alkoholu, vairāk atpūsties.

Aicinot iedzīvotājus pievērst uzmanību sev un savai veselībai, “Grindeks” sākusi informatīvu kampaņu, lai iedzīvotājiem atgādinātu, ka rūpes par sevi ir ne vien cilvēka labsajūtas, bet veselības pamats. Kampaņa varētu ilgt vienu gadu.

“GfK Baltic” Latvijas interneta lietotāju pētījumu veica 2016.gada oktobrī, aptaujājot 1005 respondentus vecumā no 16 līdz 65 gadiem.

1 komentārs

Pievienot komentāru