Ārstēšana, Citas slimības

Lai neielaistu problēmu zem jostasvietas. Kā “aizdzīt” vīrieti pie urologa?

Urologs

Par problēmām zem jostasvietas daudzi joprojām kautrējas runāt. Aizspriedumi doties pie ārsta īpaši attur vīriešus. Pārāk daudzi pie urologa ierodas, kad palīdzēt grūti. Pērn Latvijā ielaista prostatas vēža dēļ dzīvību zaudēja 392 vīrieši, lai gan, laikus diagnosticējot, šī slimība ir ārstējama.

Daudzi kungi joprojām nezina vai arī neievēro, ka no 50 gadu vecuma ik gadu jāapmeklē urologs un jāveic prostatas specifiskā antigēna (PSA) tests, kaut gan nav sūdzību. Tā kā prostatas vēzis agrīnās stadijās neizraisa simptomus, to bieži atklāj novēloti. Sabiedrībā valda mīts, ka urologs ir tikai vīriešu ārsts, lai gan ar uroloģiskām kaitēm, visbiežāk urīnceļu infekcijām un urīna nesaturēšanu, sirgst arī sievietes.

Jaunatklātajā interneta portālā Urologs.lv var iegūt plašu informāciju par izplatītākajām uroloģiskajām slimībām, to diagnostikas metodēm un ārstēšanu. Tā galvenā mērķauditorija ir pacienti un viņu tuvinieki, tāpēc informācija sniegta visiem saprotamā valodā.

Digitālo žurnālu vairāku mēnešu laikā ir veidojusi Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Uroloģijas klīnikas ārstu komanda.

Projekta Urologs.lv aizsācējs Māris Jakubovskis portālu par uroloģiju izveidoja jau 1998. gadā, taču, tā kā neesot bijis palīgu, lolojums, paša vārdiem runājot, desmit gadu atradies stikla zārkā. Tagad sadarbībā ar RAKUS Uroloģijas klīnikas vadītāju, asociēto profesoru Vilni Lietuvieti un citiem kolēģiem digitālais žurnāls atjaunots mūsdienīgā veidolā.

– Ārstu pienākums ir audzināt sabiedrību. Ja sniegsim pacientiem kvalitatīvu informāciju, viņi vēlēsies saņemt augstvērtīgus pakalpojumus un dakteri būs spiesti pilnveidoties. Visvieglāk ir manipulēt ar neizglītotiem cilvēkiem, – tā interneta vietnes Urologs.lv mērķi skaidro Māris Jakubovskis.

Viena no interesantākajām sadaļām portālā ir – raksti un intervijas, kurā potenciālajiem pacientiem iespējams tuvāk iepazīt savus iespējamos dakterus.

Interneta vietnē var izlasīt arī autoru kolektīva grāmatu “Urīnceļu infekcijas pieaugušajiem un bērniem”.

Pievienot komentāru