Dzīves māksla, Psiholoģija

Praktiski vingrinājumi, kā iepazīt un iemīlēt savu patieso būtību. Tev noderēs!

1. Metode 1 no 3: Iepazīsti, atklāj sevi.

1no5
Foto - Fotolia

Runāsim par metodēm, kas varētu palīdzēt labāk iepazīt pašam sevi.

• Noskaidro savus mērķus un vērtības, apzinies savus talantus un stiprās puses. Te var palīdzēt personības testi, lai gan rodas jautājums – kā varu pareizi izvēlēties testa atbilžu variantu, ja neesmu tādā situācijā bijis un nezinu, kā rīkotos. “Protams, tests var izmērīt kaut kādus procentus domāšanā, personībā, bet neviens tests nenovedīs pie tā, kas esi un tāpat arī darbojas horoskopi”, atbild psiholoģe Agita Jurkovska.

Meklējot pieredzes stāstus rakstam uzzināju šādu: “Jā, es arī zināju, ka daudziem nepatīk pildīt testus, kas saistīti ar personības izzināšanu, jo viņi šaubās par to, kādas ir “pareizās” atbildes. Biju to skaitā, bet tad neviļus aizrāvos ar dažādiem testiem “Facebook”. Uzzināju par sevi tik daudz jaunu. Man izrādās, ir lieliska krāsu izjūta, teicama atmiņa, analītiska domāšana un radošs gars. Viena testa noslēgumā man ieteica pievērsties glezniecībai kā pašizpausmes veidam. Pamēģināju. Joka pēc. Nu jau esmu pārdevusi vairākas gleznas un mērķis ir pēc gada vai diviem sarīkot izstādi”.

• Mēs neviens neesam pilnība un dzīves laikā mācāmies, maināmies. Atzīsti arī savas vājās personības puses. Mīli sevi kā individualitāti, kā neatkārtojamu personību. Nesalīdzini sevi ar citiem, bet ar iepriekšējo sevi. Salīdzināšana ar citiem morāli nogalina cilvēku. Turklāt salīdzinot cilvēkam ir tendence sevi novērtēt zemāk, nekā tas ir patiesībā, akcentēt negatīvo, trūkumus.

• Neturies pie pagātnes, cilvēki mainās, aug un pilnveidojas. Piedod sev pagātnes kļūdas vai rīcību, ar ko nelepojies. Mācies no tām un nepieļauj nākotnē. Iemācies nepārtraukti neraizēties par nākotni (tas gan nav viegli un vienkārši izdarāms), par tās iespējamiem sliktiem scenārijiem. Iespējami izbaudi šodienā notiekošo.

• Nekritizē citus, tas tikai liecina par zemu pašvērtējumu, savas nepilnvērtības izjūtu. Skaudība liek tērēt pārāk daudz laika un uzmanības citiem, atņem cilvēkam iespēju saņemt pasaules daudzveidīgās dāvanas.

• Saglabā humora izjūtu arī ne tik priecīgos notikumos. Proti pasmieties par sevi. Šī prasme ir liela un noderīga māksla.

• Novērtē to, kas mums dots. Mēs aizmirstam, ka vienīgais, ko mēs varam darīt – ir būt pateicīgi savam ķermenim, ka tas dod mums iespēju izpausties šajā dzīvē. Lai veselā miesā būtu vesels gars, jārūpējas ar abiem un jātrenē ir abi. Vai esam gatavi zaudēt kaut ko no tā, kas mums ir? Redzi, dzirdi, spēju kustēties, spēju sajust ziedu smaržu? Spēju runāt? Atcerēties savu un savu mīļo vārdu?

  1. Metode 1 no 3: Iepazīsti, atklāj sevi.
  2. Metode 2 no 3: Attiecības ar citiem
  3. Metode 3 no 3 Individualitātes izkopšana
  4. Vingrinājumi, kas palīdzēs labāk iepazīt sevi
  5. Pacelt kastani

Pievienot komentāru