Dzīves māksla, Psiholoģija

Noderīgi: Attaisnoto gaidu likums un vēl 10 precīzas sakarības no Greisas

Foto-Shutterstock

Natālija Greisa ir psiholoģe un biznesa trenere no Sanktpēterburgas. Savā grāmatā “Greisas likumi” viņa formulējusi virkni likumsakarību. Ielūkosimies dažās. Varbūt tieši šodien tās var palīdzēt tavā dzīvē.

Burvju vārda likums

Izrādās, ka burvju vārdiņš ir – “Nē”, un nevis “lūdzu”. Var izvairīties no daudzām problēmām, ja iemācies atteikt cilvēkiem. Netērēt laiku tukšām sarunām “aiz pieklājības”. Neaizdot naudu, ja nevēlies to darīt. Tas ir daudz labāk, nekā pārdzīvot domājot – atdos vai nē. Dod to, ko vari uzdāvināt, bet neaizdod. Gēte teicis: “Ja vēlies zaudēt draugu – aizdod viņam naudu”. Neej līdzi draudzenei iepirkties, atsaki. Tas ir daudz labāk, nekā stundām ciest no viņas, ne tavas iemīļotās nodarbes – iepirkšanās.

Daži nelaimīgie pat piekrīt pārgulēt, jo viņiem, ziniet, neērti atteikties. “Viņš (viņa) apvainosies”. Patiesībā iemesls ir zema pašcieņa. Kāpēc kāda cita viedoklis tev svarīgs? Atsakies vienmēr, kad vēlies to darīt. Jutīsies atvieglots un sāksi sevi cienīt. Sajutīsi, ka tu kontrolē apstākļus un nevis apstākļi – tevi! Kad teiksi – “NĒ”, tu jutīsies brīvs.

Kopīgu atmiņu likums

Visvairāk cilvēkus satuvina, sasaista kopīgas atmiņas par notikumiem un kopā apēstajiem sāls pudiem. Uz kopīgām atmiņām balstās pieķeršanās, simpātijas un arī ilgstošas mīlestības mierīgā stadija. Tādējādi, palikšana atmiņā saista cilvēkus. Vēlies labu piesaisti – paliec atmiņā ar ko labu.

Termiņa likums

Termiņa noteikšana jebkura darba paveikšanai palielina tā īstenošanās varbūtību. Var palūgt draugu iestiklot logu un var palūgt to izdarīt šovakar. Vienkārši palūgt nozīmē – kaut kad. Varbūt nekad. Vai, labākajā gadījumā, ne tik drīz…Viena lieta ir pateikt “sazvanīsimies!”, pavisam cita – “es tev piezvanīšu rīt desmitos no rīta”. Iespējamība, ka tu piezvanīsi, būs daudz lielāka.

Kad cilvēks saka, ka viņš gatavojas mācīties angļu valodu, arī pēc astoņiem gadiem viņš var tāpat vien gatavoties. Noteikts termiņš kā nekas cits stimulē aktīvi rīkoties. Cilvēki, kuri taisās kaut ko darīt, turpinās taisīties un gribēt.

Pievienot komentāru