Dzīvesveids, Pirts

Kā pareizi pērties, lai pirts nāktu par labu veselībai

Foto-LETA

Pēršanās nomierina nervu sistēmu, uzlabo pašsajūtu un muskuļu tonusu, atjauno enerģiju, norūda organismu. Taču, lai gaidītā labuma vietā nenodarītu sev pāri, jāievēro daži nosacījumi.

Vispareizāk būtu pērt vienam otru, nevis pērties pašam.

Pērties sāk pakāpeniski, nevis stipri sitot ar slotu pa ķermeni, bet gan pieskaroties tam maigi, vēdinot karsto gaisu. Kājām jāatrodas vienā līmenī ar ķermeni vai augstāk.

Vispirms kārtīgi noper pēdas – divreiz ilgāk nekā citas ķermeņa daļas, jo tādējādi tiks stimulēti visi iekšējie orgāni. Turpina pērt kāju iekšpusi, pēc tam – ārpusi.

Tad noper roku iekšpusi un ārpusi, vēderu, krūtis un pamazām pāriet uz mugurpusi, pievēršot uzmanību skaustam, sāpošajām un treknajām vietām.

Pēršanās jāveic tāpat kā masāža – sirds virzienā no pleciem uz leju, no kājām uz augšu. Tās ilgums jāregulē, vadoties pēc pašsajūtas. Sākumā to dara maigi, otrajā piegājienā mazliet stiprāk, it kā slaukošām kustībām uz ārpusi. Ar labo domu spēku piepalīdzot, sliktumu vada ārā pa rokām uz pirkstu galiem, no vidus uz leju pa kājām uz īkšķi.

Trešo reizi spēcīgi sit ar slotu pa akupunktūras punktiem no galvas līdz kājām un atslābst, perot arvien maigāk līdz glāstošām kustībām pašās beigās.

 

Vairāk padomu veselīgam dzīvesveidam – tematiskajā izdevumā “400 padomu skaistumam un veselībai”

Pievienot komentāru