Sekss, Tuvība

Lasītāja: Šķiet, ka mūs kopā tur tikai sekss… jūtos kā grēciniece

Foto - Shutterstock

N.S. portālam Veselam.lv atklāj savu sirdssāpi: „Jau vairāk nekā trīs gadus esmu partnerattiecībās ar puisi. Pats sākums mums bija grūts. Puisis ļoti ātri iemīlējās, bet man nebija tā rozā briļļu perioda un sajūtas, ka viņu ļoti mīlu. Jāpiebilst, ka puisis laikam jau attiecību sākumā baidījās mani pazaudēt. Biju izsapņojusi, ka tas notiks pēc kāzām, tomēr drīz pēc iepazīšanās es salūzu, jo viņš izdarīja pārāk lielu spiedienu uz mani, turklāt man ir zemais pašvērtējums. Mēs pārgulējām, man tā bija pirmā reize, un man ļoti ļoti sāpēja. Tagad sekss mums ir regulāri, jo, sev par lielu izbrīnu, sapratu, ka man tas dikten patīk, lai gan apzināšanās, ka esmu liela grēciniece, nekur nepagaist… Šķiet, ka draugam es joprojām neesmu piedevusi, jo itin bieži atmiņā atgriežos pie šīs pirmās reizes. Turklāt dažkārt ir sajūta, ka mūs abus kopā tur tikai sekss, tā kā mēs ļoti daudz kašķējamies par sīkumiem un apvainojamies, kā arī nerunājam savā starpā par nopietnām tēmām.

Man grūti draugam atvērties emocionāli, jo bieži viss tiek pārprasts, lai gan izsakos skaidri. Es gribu komunikāciju, bet nespēju, jo jūtu, ka tas ir vēl grūtāk par fizisku atkailināšanos. Man tas ir ļoti sāpīgi, es nevēlos šķirties, jo mūsu attiecībās ir arī ļoti daudz laba. Nu labi, šķiramies, bet nespēju iedomāties, ka man sekss varētu būt ar kādu citu (mokos no savas pārliecības, jo es taču to gribēju tikai pēc kāzām, turklāt tikai ar vienu – konkrēto – vīrieti). Bet es vēlos gan radīt sev veselīgu priekšstatu par seksu, gan uzlabot mūsu attiecības, vien nezinu, kā lai to panāk un ar ko sākt. Ko man darīt?”

Portāla lasītājai atbild seksologs, seksopatologs, psihoterapeits Dr. Med. Dainis Balodis:

„N.S. jau pati atzīst, ka viņa ir sieviete ar ļoti zemu iekšējo pašvērtējumu. Šī iemesla dēļ iznāk, ka viņa dara to, ko negrib un ko viņai nevajadzētu. Ja viņa savu paštēlu nespēs paaugstināt, situācija nemainīsies. Tādēļ sekos vilšanās un dusmas, jo faktiski sieviete apmierina nevis savas, bet gan drauga vajadzības. Tā rodas iekšēji konflikti un tas padara situāciju tikai sarežģītāku. Turklāt liek sev dusmoties uz to otru cilvēku, kaut gan pati uz to “parakstījusies”.

Otra problēma saistīta ar pārliecību – N. S. dara to, ko viņai it kā nevajadzētu, bet kas viņai tomēr patīk. Un viņa arī par to jūtas vainīga. Te veidojas kārtains pīrāgs – viņa slāņo virsū dažādas lietas un tam visam pa virsu ir viņas sliktais paštēls, proti, sajūta, ka viņu neviens nemīlēs.
Sieviete gan uzsver, ka viņai grūti emocionāli atvērties. Lielā mērā tas ir tāpēc, ka viņā virmo daudz visādu jūtu un pati viņa nonākusi dusmu varā. Iespējams, abus kopā tiešām tur tikai sekss, savukārt N.S. zemais paštēls neļauj viņai no puiša šķirties.

Kā situāciju vērst par labu? Īstenībā N.S. jāsāk ar sevi. Viņai būtu jāiet pie psihoterapeita, jo viņa pati, visticamāk, galā netiks. Sievietei jāuzlabo savs pašvērtējums, jākļūst par vērtību pašai sev, jādara lietas, kas viņai šķiet svarīgas, un jāsaka nē, ja kaut kas nav pieņemams.”

 

Lasiet arī citas seksologa Daiņa Baloža atbildes.

Pievienot komentāru

Brīdinām, ka šīs lapas saturu nedrīksti aplūkot, ja Tev vēl nav 18 gadu!
Vai tev ir vismaz 18 gadu?