Sekss, Tuvība

Gribas mīlēties, bet vīrs tālumā

Foto - Shutterstock.com

“Esmu precējusies, ir bērni. Vīrs dabūja darbu un tagad uz daudziem mēnešiem ir prom no mājām. Šajā laikā man rodas vēlme pēc tuvības, īpaši vakaros, kad pļāpājam pa telefonu. Meklēt gadījuma sakarus nevēlos, doma par tādiem man šķiet pretīga,” – vēstulē 36,6 °C redakcijai savu intīmo problēmu uzticējusi kāda jauna sieviete. 
Ko darīt, ja gribas mīlēties, taču mīļotais tālu pasaulē?

 

Vīrs ir vienīgais manā intīmajā pieredzē. Kad runājam pa telefonu, es bieži samīļoju savu klitoru, tomēr tas nepalīdz noņemt spriedzi. Mēdzu to darīt arī agrāk, kamēr man vēl nebija partnera. Toreiz tas bija ļoti patīkami, bet tagad kaut kā būtiska pietrūkst. Draudzene ieteica ar pirkstiem imitēt locekļa kustības, bet mazliet baidos – ja nu intīmajā vietiņā tā ievazāju infekciju?

Varbūt iegādāties kādu palīglīdzekli? Taču to klāstā neorientējos. Kad mīlējoties kādreiz lietojām prezervatīvu, tas radīja nepatīkamas sajūtas. Alerģija tā nebija, bet kaut kas līdzīgs. Ja nu mākslīgais loceklis izrādīsies tikpat pretīgs?

Jau sen, vēl pirms bērnu dzimšanas, vīram patika novest mani līdz uzbudinājumam, glāstot vēderu un stingrāk piespiežot roku tieši dzemdes rajonam. Tas reizēm radīja pat stiprāku uzbudinājumu, nekā pieskaršanās klitoram. Varbūt man tā izpaužas kāda veselības problēma?

Vēlos pajautāt arī par sapņiem. Reizēm sapnī redzu, ka ar vīru mīlējos. Tas mulsina, jo pamostoties izjūtas ir gluži kā pēc īstas tuvības. Un vēl: ja tuvības nav bijis vismaz divus mēnešus, man mīlējoties šķiet, ka vīra loceklis ir kļuvis resnāks, sēklas vairāk, tāpēc baudījums no tuvības lielāks. Bet varbūt mana intīmā vieta atturēšanās dēļ kļūst mazāka?

Tāda nu pašlaik ir gana daudzu ģimeņu ikdiena – viens devies prom no mājām, lai pelnītu iztiku, kamēr otrs palicis tepat, audzina bērnus. Izdzīvošanas problēmas atrisinātas, taču to vietā citas – intīmas un nebūt ne vienkārši šķetināmas.

Kā šādā situācijā nezaudēt tuvību ar mīļoto un ko vēstules autorei var ieteikt speciālists, jautājām ginekoloģei Guntai Frīdenbergai.

 

Ir jautājumi – un ir risinājumi

Vai tiešām var dabūt kādu infekciju, ja apmierinās, izmantojot pirkstus vai mākslīgo locekli? Nekāda riska, ja vien nomazgā rokas! Arī par alerģiju, darbojoties ar mākslīgo locekli, baidīties nevajadzētu.

Šim pārim varbūt vērts laikā, kad vīrs ir mājās, doties uz kādu seksa veikalu un kopīgi izvēlēties piemērotāko izstrādājumu. Runājot pa telefonu brīdī, kad abi jūt vēlmi mīlēties, sieviete to varētu izmantot. Tad varbūt zustu nepatīkamā mulsuma un vainas sajūta.

Kāpēc nerodas vēlamā labsajūta, kairinot tikai klitoru? Ir divi orgasma veidi – klitoriskais un vaginālais. Zigismunds Freids gan savulaik uzskatīja, ka klitoriskais orgasms mēdz būt vienīgi pusaudzēm, bet nobriedušām dāmām – tikai vaginālais, taču mūsdienu pētījumi to neapstiprina. Dažas sievietes līdz pat sirmam vecumam izjūt tikai klitora radīto baudas virsotni, turpretī citas – vaginālo orgasmu, jo klitora nervu pinums ir arī dziļāk makstī. Pēc vēstulē minētā šķiet, ka šai sievietei vajadzīgs arī maksts kairinājums, tāpēc vīra prombūtnes laikā šo funkciju varētu pildīt gan mākslīgais loceklis, gan vibrators.

Vai paaugstinātā jutība, vīram uzspiežot sievietes vēdera lejasdaļai, nav saistīta ar kādām veselības problēmām? Noteikti nē, jo fizioloģiski šajā vietā dzemdes kairinājums nevar rasties. Tā drīzāk ir erogēnā zona, ko sieviete iepriekš nav apzinājusies. Aiztiekot to pašai, diezgan droši varētu sasniegt labās sajūtas, ko savulaik raisījuši vīra pieskārieni.

Par seksuāliem sapņiem jau pieminēts Bībelē: vīrs, kuram naktī ir sēklas noplūde, skaitās netīrs, un viņam nākamajā dienā vajadzīgs attīrīšanās rituāls. Taču mūsdienās pat Baznīca pie šī uzskata vairs tik strikti neturas.

Amerikāņu zinātnieks, viens no mūsdienu seksoloģijas pamatlicējiem Alfrēds Kinsijs pagājušā gadsimta vidū veica nopietnus pētījumus par dažādām seksualitātes izpausmēm. Daudzi no viņa secinājumiem tā laika sabiedrībai šķita nepieņemami, arī tas, ka gan sievietēm, gan vīriešiem ir seksuāli sapņi, kas beidzas ar orgasmu. Turklāt sieviete laikā, kad atslābst apziņas kontrole, baudas virsotni dažkārt spēj sasniegt pat ātrāk, nekā mīlējoties realitātē.

Orgasms sapnī ir pašsaprotama organisma reakcija, kompensējot atturēšanos no seksa ikdienā. Ne visas sievietes to piedzīvo, taču tās, kurām laimējas, var tikai priecāties, jo apmierinājuma sajūta, ko sapnis atstāj, ir reāla.

Spriedzes mazināšana ar gadījuma partneri ir ļoti slidens risinājums. Pat bīstams. Ne tikai saistībā ar uzticību laulāto starpā vai raizēm par aizstājēja iepriekšējām sievietēm. Neviens cilvēks nav un nevar būt vienreizējas lietošanas plāksteris, un jārēķinās, ka pret viņu var rasties jūtas.

Par locekļa un vagīnas lielumu, mīlējoties pēc ilgas atšķirtības. To izmērs tomēr nemainās. Izdalītās spermas daudzums pēc ilgākas atturēšanās gan varētu pieaugt. Kāpēc sievietei tomēr dažkārt rodas sajūta, ka viņas intīmā vietiņa sarāvusies, bet partnera falls kļuvis lielāks? Spēcīgā uzbudinājumā var īpaši aktivizēties orgastiskā aploce – maksts ārējā trešdaļa; tad tā ciešāk apkļaujas dzimumloceklim un rada ilūziju, ka mīlas tunelis kļuvis šaurāks. Objektīvi šāda maksts sašaurināšanās iespējama tikai dziļā menopauzē – kundzēm, kuras ilgstoši atturējušās no intīmām attiecībām, nevis jaunām sievietēm.

11 Komentāri

  1. Masturbet ir fik forši. Dabiskās vajadzības nedrīkst apspiest vai aizvietot ar ko citu.Vajadziba pec sex ir tik pat dabiska kā elpot, vai ēst. Bez tā vnk. nav iespējams pilnvērtīgi dzīvot.

  2. Ko. Darīt. Kad. Gribas. Uzmākties. Virsū. Pasam. Vlademiraam. Kolpakovam. Virsū. Uznerviem. Viņam. Bet. Mana. Mana. Mani. Nepametis. Mani. Likteņa. Vara. Kā. Mana. Liekas. Pasam. Deva. Sefferis. Aleksandris. Rīga. Ropažu. Iela. Piesmit. Dzīvoklis. Trīsdesmit. Trīs. Paraksts. Sefferis. Aleksandris. Rīga. Ropažu. Iela.

  3. Ko. Darīt. Kad. Gribas. Uzmākties. Virsū. Pašā!M. Vlademiram. Kolpakovam. Virsū. Viņam. Būtu. Nervi. Ciupa. Bet. Mana. Mana. Mana.uļa. Saveija. Istaba. Labāk. Manu. Māmu. Netraucēt. Lai. Mana. Mana. Guļa. Saveija. Letargiskaija. Miega. Vlademirs. Kolpakovs. Ira. Dusmīgs. Kad. Manu. Manu. Māmu. Traucē. Gulēt. Sefferis. Aleksandris.

  4. Ko. Darīt. Kad. Gribas. Uzmaktes. Virsū. Pasam. Vlademiram. Kolpakovam. Virsū. Uznerviem. Viņš. Būtu. Dusmīgs. Kā. Ieta. Istaba. Bez. Klauvesanas. Viņš. Būtu. Dusmīgs. Kā. Mācās. Virsū. Pasam. Vlademiram. Kolpakovam. Kurš. Ira. Ļoti. Sen. Kopā. Ar. Manu. Māmu. Viņi. Ira. Divdesmit. Gadus. Viņi. Dzīvo. Kopā. Ar. Manu. Manu. Inaru. Sefferii. Reinholda. Meitu. Sefferis. Aleksandris.

  5. Kaut kā nereāla gan šķiet izklāstītā situācija…bailes no infekcijas masturbëjot? Nav seksa mantiņu?Tak pieslëdzieties kaut vai skaipā un abi masturbējiet vienlaicīgi…jeb arī tas ir kaut kas svešs??

  6. SEKSISTS
    Labi ka man tik dumas pa 35 gadiem nav gadijushas pat kad man bija 16…..tas ir provocējošs kaut kāds raksts, vai LV tiešām ir tādas???

  7. Nu tas tak pašsaprotami- pirms bāzt roku vagīnā- tai jābūt nomazgātai! Otrkārt- arī pežu ir jāpucē, citādāk seksa laikā mikrobus no kaunuma lūpām iestumsiet dzemdē. Bet, kopumā- tādai, kas regulāri mazgājas- infekcijas nav.

Pievienot komentāru