Bērni, Zīdaiņi

Kā bērnu pieradināt padzerties. Iesaka Vizma Meikšāne

Foto - Shutterstock

Lasītājs jautā: “Mans pusotru gadu vecais mazdēls tikpat kā nedzer. Cik daudz šķidruma vajadzētu uzņemt mazam bērnam? Kā to iemānīt, ja pats neprasa?”

Dzēriens jāpiedāvā, sākot mazuli piebarot ar biezu ēdienu, tātad – no sešu mēnešu vecuma. Ja zīdainis saņem maisījumu, nevis mātes pienu, ūdeni padzerties var dot jau agrāk, iesaka pediatre Vizma Meikšāne.

Ar mātes pienu nepietiek arī tad, ja mazulim ir paaugstināta temperatūra – jādod ūdens. Bieži vien bērns atsakās dzert, un tad vecāki pieļauj kļūdu, dodot saldinātu dzērienu, sulu, tēju vai pat pienu.

Šādi bērns uzņem koncentrētu šķidrumu, pēc kura lietošanas organismam pieaug prasība pēc šķidruma, un tad sākas apburtais loks.

Radināšana dzert var aizņemt pat vairākus mēnešus. Dzēriens jāpiedāvā starp maltītēm un brīžos, kad bērniņam varētu slāpt, piemēram, pēc vannas, ilgstoši atrodoties automašīnā, pārnākot no pastaigas, pēc raudāšanas. Tā pamazām veidojas pieredze – ja esmu izsalcis, saņemu ēdienu, ja slāpst – dzērienu.

Pusotru gadu vecam mazulim būtu jāuzņem apmēram 300–400 mililitri ūdens dienā. Ieteicams to dot no mazas krūzītes vai glāzītes, kurā ieliets neliels daudzums, no salmiņa vai tā sauktās sporta pudeles. Jādzer bieži, pa malciņam. Par dzērienu nevajadzētu uzskatīt sulu. Tas ir ēdiens, kas dodams nelielā daudzumā vienu līdz divas reizes dienā, lai mazais uzņemtu vitamīnus.

Pievienot komentāru