Dzīves māksla, Psiholoģija

7 emocionālā brieduma pazīmes pēc Freida

Foto: Wikimedia Commons

“Vienīgais cilvēks, ar kuru jums sevi jāsalīdzina ir – jūs pats, kāds jūs bijāt agrāk. Un vienīgais cilvēks, par kuru jums jābūt labākam – tas, kāds jūs esat šobrīd…”

Zigmunds Freids.

Dzīves laikā mēs kļūstam emocionāli nobriedušāki, attīstām sevī pašpārliecinātību, tiecamies uz nopietnām attiecībām, uzlabojam savu dzīvi. Tālāk lasāmi Freida sekotāju uzskaitītās rakstura īpašibas, pēc kurām var spriest par cilvēka briedumu.

1. Spēja konstruktīvi pieņemt kritiku

Tā ir svarīga prasme, lai adekvāti novērtētu savus panākumus un trūkumus. Jābūt gataviem dzirdēt patiesību, nenoliegt to. Bēgot no problēmām vai izliekoties, ka to nav, jūs netiksiet vaļā no grūtībām. Kad cilvēkiem grūti pieņemt realitāti, viņi meklē glābiņu ilūzijās, kas noved pie vilšanās.

2. Spēja piemēroties pārmaiņām

Pārmaiņas ne vienmēr ir viegli īstenot. Tās ir spējīgas mainīt visu pasauli no galvas līdz kājām un būt par iemeslu stresam. Mainīties taču var gan jūsu dienas plāni, gan darbs, sociālais startuss, dzīvesvieta un daudz kas cits. Jābūt spējīgiem piemēroties pārmaiņām.

3. Noturība pret stresu

Bailes, iekšējie pārdzīvojumi, stress spēj novest pie slimībām. No tā, cik jūs esat noturīgi pret stresiem, atkarīga jūsu fiziskā un garīgā veselība.

4. Spēja ne tikai pieņemt, bet arī dot

Cilvēki, kuri velta viens otram laiku, uzmanību, izrāda palīdzību un finansiālo atbalstu, ir daudz laimīgāki nekā tie, kuriem tā visa nav. Tie, kuri vairāk tiecas ņemt, bieži vien ir egoistiski, atkarīgi.

5. Spēja attiekties pret citiem ar sapratni

Dzīvē mēs esam savstarpēji saistīti, tādēļ ļoti svarigi, kā mēs uztveram savas attiecības. Mīlestība un cieņa ir tās atslēdziņas, kas veido dzīves harmoniju.

6. Spēja negatīvo enerģiju ievirzīt konstruktīvā gultnē

Ļoti svarīgi prast ievirzīt negatīvās emocijas, neturēt tās sevī, bet, tieši pretēji, izmantot tās savā labā.

7. Prasme mīlēt

Mīlestība ir varens spēks. Cilvēks dzimst ar spēju mīlēt un ļoti svarīgi, lai dzīvē netrūktu mīlestības.

 

Izmantots materiāls no www.cluber.com.ua

5 Komentāri

  1. Tie, kuri vairāk tiecas ņemt, bieži vien ir egoistiski, atkarīgi. – otradi ja tu esi atkarigs , tad tu nem un nem …ja atbrivojies no atkaribas ,pazud velme tikai nemt

  2. Z.Freids nebaidijās neko atklāt par sevi. Tipisks ” BEZ TABU CILVEKS “. Ar to ari viņš atšķīrās no Junga. Bet abi labi. Nesalīdzināsim karstu ar apaļu.

Pievienot komentāru