Dzīvesveids, Padomi

Imunologs: ir preparāti imunitātes stiprināšanai, kam efekts ir pretējs

Foto - Shutterstock.com

Ziema neapšaubāmi ir laiks, kad jo īpaši jācenšas gādāt par savu veselību un spēcināt imunitāti. Bet cik lielā mērā imunitāti iespējams stiprināt un kādas metodes vislabāk izmantot? Par to stāsta BENU veselības un skaistuma akadēmijas vieslektors – imunologs Lauris Līcītis.

„Var sacīt, ka imunitāte ir vesela sistēma, kuras darbība vērsta uz to, lai mūs kā dzīvu organismu saglabātu šajā pasaulē. Uz organismu var raudzīties kā uz šūnu. Visas šūnas ir ieprogrammētas bojāejai, taču noteiktos apstākļos tās var ilgstoši dzīvot,” skaidro imunologs Lauris Līcītis.

Runājot par imunitāti, tai izšķirami divi tipi. Pirmais tips ir iedzimtā jeb pārmantotā imunitāte, kas tiek mantota no vecākiem. Savukārt otrais tips ir iegūtā imunitāte, kas izstrādājas dzīves laikā. Tā kā pirmo tipu nosaka tieši pārmantotie gēni, to iespējams ietekmēt ar gēnu inženieriju. Aizvien uz priekšu iet arī bioloģisko preparātu attīstība, kas ļauj regulēt nobīdes no normālas imūnsistēmas. Tomēr, domājot par imunitātes spēcināšanu ikdienā, jārūpējas tieši par otrā tipa jeb iegūtās imunitātes spēcināšanu.

Kā paskaidro L.Līcītis, iegūtā imunitāte veidojas, saskaroties ar dažādiem ārējās vides faktoriem – baktērijām, dažādām ķīmiskām vielām, starojumu, enerģētisko lauku u.c. Viens no veidiem imunitātes modulēšanai ir vakcīnas. Lai gan tās sevi pierādījušas kā ļoti efektīvu līdzekli organisma aizsargāšanai pret noteiktām slimībām, tām var būt arī nopietnas blaknes. Vakcīnas audzē uz dažādu audu kultūrām, tās satur dažādus vīrusus, kurus nav iespējams identificēt, kā arī vielas, kas uzkrājas audos un var izraisīt bojājumus. Tādas vielas ir, piemēram, dzīvsudraba un alumīnija sāļi, kas var izraisīt smadzeņu bojājumus un saslimšanas. Pēc atsevišķām vakcīnām bērniem var parādīties arī epilepsija un citas ļoti nopietnas slimības. Tieši tāpēc lēmumam par vakcīnas saņemšanu ir jābūt ļoti rūpīgi izsvērtam.

1 komentārs

  1. Man ir 40 gadi,nekad mūžā nav lietoti nedz makslīgie vitamīni,nedz piedevas vai citi s..di,ko piedāvā aptieku un pasaules vareno biznesi.Mani vitamini ir ķiploki,sīpoli un pašaudzēti zaļumi un aboli no dārza,pastaigas un darbi ārā,pelde līdz vēlam rudenum un kustīgums ik dienā.Nekad ne ar ko neesam slimojuši,jo visi gimenē dzīvojam pēc mūsu seņču likumiem.Nēest baltos miltus un raugu,neēst nakteņus un lielopa gaļu,nelietot sintētiku plastmasu ikdienā.Mēs varam,tatad jūs arī varat.

Pievienot komentāru