Ārstēšana, Citas slimības

Vai balināt zobus pašam?

Foto - Shutterstock

Lasītājs jautā: “Man ir mazliet dzeltenīgi zobi, tāpēc plānoju internetā pasūtīt 3D balinošās plāksnītes. Diskusiju lapās lasīju, ka tās varot zobiem kaitēt. Vai tas atbilst patiesībai? Cik bieži tās var lietot? Varbūt labāk balinošo procedūru tomēr veikt pie speciālista?”

“Pirms jebkuras balināšanas procedūras ieteicams konsultēties ar zobārstu par plombām, jo tās nebalinās kopā ar zobiem. Vajadzētu vienoties par estētisko restaurācijas korekciju pēc balināšanas. Pirms balināšanas procedūras vēlams izlasīt instrukciju un apmeklēt higiēnistu, lai noņemtu aplikumu un zobakmeni. Par pārējo grūti komentēt, ja nav minēts precīzs firmas nosaukums,” atbild Rīgas Stradiņa Universitātes Stomatoloģijas institūta ortodonts Pēteris Sosārs.

“Vispārināti sakot, balinošās plāksnītes zobiem nav kaitīgas. Ja visu izpilda, kā norādīts instrukcijā, zobiem nevajadzētu kļūt jutīgākiem, ja vien tie jau pirms tam nav bijuši pastiprināti jutīgi. Visi mājas apstākļiem paredzētie balinošie līdzekļi ir radīti tā, lai cilvēks pats sev nevarētu netīšām nodarīt kaitējumu. Pastāv daudz mītu kopš tā laika, kad tehnoloģijas un iespējas bija ierobežotas, līdz ar to blakusefekti bija vērojami biežāk.

Jebkurā gadījumā drošības labad vēlams konsultēties ar zobārstu, lai precizētu nianses, kas jāievēro balināšanas procedūras laikā, kā arī izrunātu par balto diētu pēc balināšanas.

Lai gan nevaru runāt par konkrētu produktu, balinošās plāksnītes kopumā ir nekaitīgākas par balināšanu pie speciālista, lai gan arī šī procedūra mūsdienās tehnoloģiski ir ļoti attīstīta, lai pacientam nerastos zobu jutīgums.”

 

logo-36

 

Pievienot komentāru