Pāris, Psiholoģija

Kādu sievieti vīrietis meklē četros savas attīstības posmos

1. Ieva - pirmmāte, daba, azote

1no4

Pēc Karla Gustava Junga gan sievietes, gan vīrieša psihē mīt pretējā dzimuma arhetips. Vīriešiem – anima, sievietēm – animus. Un kāds tas tobrīd ir, tāda tipa pretējā dzimuma pārstāvi cilvēks apzināti vai neapzināti meklē.

Animas attīstība vīriešos notiek, kad viņi savā ceļā sastopas ar sievietēm. Jungs izdalīja četras animas attīstības stadijas. Lai izietu “varoņa ceļu” un sasniegtu harmoniju, ideālā vīrietim vajadzīgi visi četri posmi. Arī es neatkāpšos no pirmavota, jo šīs četras sievietes var apskatīt ne tikai vienkārši kā sievišķās emocionālās sākotnes attīstību vīriešos.

Tās bieži ir arī stadijas, kā vīrietis uztver sievieti dažādos attiecību etapos. Un sievietes, kuras viņš neapzināti izvēlas, “iestrēgstot” tajā vai citā animas stadijā.

Ieva – pirmmāte, daba, azote. Viņa baro, viņa pieņem un apņem, viņa ir gaiss, ūdens un pati dzīve. Katram bērniņam sākumā vajag izjust saplūsmi ar māti, to pašu dabiskāko “es – tu” kas ir pirmajās dienās un dzīves mēnešos. Tā ir pārpildītība un dāsnums bez robežām. Tas ir milzīgs resurss, kas rodas pēc mātes mīlestības izdzīvošanas un vēlāk kalpo kā veseluma sajūta, kā mīlestības, nozīmības un vērtīguma apziņa.

Šajā saldajā savienošanās ar Ievu ir arī bīstamība kļūt pārņemtam, kam vīrietis var arī neapzināti pretoties. Sievieti viņš neuztver kā personību, viņa šķiet vilinoša un bīstama vienlaikus. Vīrieši, kas iestrēgst šajā stadijā, bieži paliek dzīvot kopā ar māti, bēgot no bīstamības, vai arī izvēlas to, kurai “lielākas krūtis”, bet pēc tam pamet, lai viņu neapēstu.

  1. Ieva - pirmmāte, daba, azote
  2. Helēna -  nepieejams seksuālās iekāres objekts
  3. Marija - vērtības tēls, kas atbilst mātes tēlam
  4. Sofija - skaidra lieta, Dievišķā gudrība, viņa ir arī Dieva sievišķā puse

2 Komentāri

  1. Jā,un vēl izvēlās kura ir mīļāka,un kura ir tā,ka visi šie tipi ietilpst,tikai vienā sievietē,un tad vīrietis var pilnīgi būt laimīgs,un apmierināts,ka viņam ir tā sieviete kuru viņš jau ir atradis,un iemīlējis no visas sirds,un dvēseles.

Pievienot komentāru