Dzīves māksla, Psiholoģija

Kā saprast, ko jūs vēlaties, un sākt to vēlēties

Foto - Shutterstock

Ja neaizdomāties un nepajautāt sev, ko es patiesībā vēlos, var visu dzīvi iztērēt maldos, ko uzspiež apkārtējie. Daudzi no mums ir tik noguruši, ka vispār vairs neko nevēlas. Tikuši galā ar savām vēlmēm, jūs varēsit izbēgt no virknes kļūdu.

Kāpēc tas ir svarīgi

Mūsu vēlmes līdzinās upes tecējumam, kas šķērso dzīves ainavu. Ūdens (mūsu uzvedība) automātiski virzās turp, kurp gultne izrakta.

Ja mēs dzīvojam pasīvi, šī gultne ir pildīta ar bezjēdzīgām darbībām, ko diktē daba un sabiedrība. Kad miljoniem reklāmas piedāvājumu sacenšas par mūsu uzmanību, izmantojot mūsu šaubas un nepārliecinātību, bieži vien trūkst gribasspēka, lai tiktu skaidrībā ar šo plūsmu. Mēs vēršamies pie tā, kas apmierina mūsu vajadzības (ēdiens, sekss), vai mūžīgiem cilvēcīgiem centieniem, kā – pēc bagātības, slavas, varas.

Par laimi šīs plūsmas – mūsu vēlmju – virzienu var apzināti izmainīt. To izdarīt nav vienkārši, bet – iespējami.

Kā saprast, ko jūs vēlaties, un sākt to vēlēties

  1. Personiskā pieredze

Viens no brīnišķīgākajiem veidiem, kā vienmēr saprast, ko jūs vēlaties, – vērst uzmanību uz savu praktisko pieredzi. Eksperimentējiet un jums būs  vieglāk noteikt, ko jūs patiesībā gribat.

Ieraudzīt lietas tādas, kādas tās ir 

Tā vietā, lai pavadītu visu dzīvi, tikai iedomājoties, kā varētu notikt šis un tas, veidojiet personiskās domas.

Nav svarīgi, par ko ir runa,  – par jaunu karjeru vai ieradumiem, – mēs vienmēr varam pārbaudīt, kā domas var īstenot pieredzē.

Piemēram, noskatoties kādu filmu, jūs vēlaties kļūt par aktieri. Kamēr jūs nesāksit apmeklēt, piemēram, aktiermeistarības kursus un neapmeklēsit noklausīšanos, jūs tā arī nesapratīsit, vai tas patiesi jums ir piemēroti. Tikai izjūtot profesijas grūtības – teksta iegaumēšanu, mēģinājumus, biežus atteikumus un emocionālo slodzi, – jūs spēsit tikt skaidrībā ar savām vēlmēm.

Tikai tā jūsu vēlmes diktēs nevis ārējie faktori, bet personiskā pieredze.

Iekšējā vērtību sistēma

Mums jāiemācās sevi vērtēt tā, lai citi nevarētu ietekmēt mūsu priekšstatus par savu vērtību.

Iedomājieties, piemēram, ka līdzās skrien maratonists un sprinteris. Ja viņi kļūdas pēc nolems, ka piedalās vienās sacensībās, katrs centīsies mainīt savu skriešanas ātrumu un galu galā abi savās sacensībās zaudēs.

Tā notiek, kad mēs sevi salīdzināt ar citiem. Mēs redzam, ka citi ir sasnieguši dzīvē vairāk nekā mēs. Bet mēs nedomājam par to, ka viņi tam veltījuši, teiksim, desmit gadus, ka viņi nesuši virkni upuru, lai sasniegtu rezultātu .

 

Iekšējā vērtēšanas sistēma palīdzēs mums cienīt personisko pieredzi un savus centienus, nevis tos, ko uzspiež reklāmas un televīzija.

Jo finālā taču mums pašiem jāvērtē sava rīcība, nevis tikai rezultāti.

Noderīgi padomi

  1. Meditējiet. Tas palīdzēs veidot distanci starp sevi un savām domām un jūtām, kā arī izvairīties no pārsteidzīgas rīcības.
  2. Iedomājieties, ka Dievs vai kāds, ko jūs cienāt (jūsu vectēvs, treneris vai vēsturiska persona), jūs novēro. Tas palīdzēs jums koncentrēties uz to, ko jūs darāt.
  3. Pierakstiet savas domas. Tas dos iespēju labāk saprast un izteikt savas vēlmes. Mēģiniet pierakstīt 20 minūtes dienā un jūs ievērosit pozitīvu efektu.
  4. Pavadiet laiku ar tiem, kas vēlas to pašu, ko jūs.

Protams, vieglāk ir būt vegānam, ja dzīvo budistu klosterī, nevis ja tēvs ir miesnieks.

Kad esat sapratuši, ko vēlaties, veidojiet apkārt tādu cilvēku loku, kuri vēlas to pašu vai kaut ko līdzīgu. Tas nenozīmē, ka atsakāmies no ticības sev un iekšējās vērtēšanas sistēmas. Jā, mēs gribam to, ko vēlas arī šie citi. Mēs vienkārši izvēlamies būt vidē, kur mūsu vēlmes kļūst reālāk izpildāmas un ļauj apkārtējiem mūs atbalstīt.

5. Pierakstiet to piecu cilvēku vārdus, ar kuriem jums vislabāk patīk pavadīt laiku, un to piecu cilvēku, ar kuriem gribētu būt kopā vismazāk. Ja iemesli, kāpēc vēlaties būt kopā ar pirmajiem pieciem, sniedz kādu labumu jūsu vēlmju izpildē, centieties ar viņiem pavadīt arvien vairāk laika (un mazāk – ar pārējiem).

6. Lasiet labas grāmatas. 

Ne tās populārākās un ne tās, kuras tiešā veidā saistītas ar jūsu vēlmēm. Īpašu uzmanību pievērsiet biogrāfijām, tas palīdzēs jums veidot neredzamo padomdevēju – vēsturisko personāžu – kabinetu.

Pievērsiet uzmanību, kā mainās jūsu vēlmes dažādu cilvēku klātbūtnē.

Secinājumi

Visu dienu var uzskatīt sevi par veiksmīgu un tikai pirms nāves saprast, ka laiks bija iztērēts pa tukšo.

Ja jūs iemācīsities izprast savas vēlmes, ieklausīties personiskajā pieredzē, nevis sabiedrības uzspiestos stereotipos, un būsit kopā ar atbilstošiem cilvēkiem, jūs ievērosit, kā mainās jūsu dzīve.

 

 

Avots: lifehacker.ru

Pievienot komentāru