Ārstēšana, Veselības politika

Uzzini, kam pasniegtas gada balvas medicīnā

Rezeberga

Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) “Gada balvu medicīnā 2016” nominācijā “Gada ārsts” saņēma Tuberkulozes un plaušu slimību centra torokoālais ķirurgs Māris Apšvalks, aģentūru LETA informēja LĀB pārstāve Sendija Burka – Šaicanova.

Balsojumā saņemtajās vēstulēs daudzkārt teikts paldies Mārim Apšvalkam par dzīvības glābšanu un atgriešanu dzīvē.

Nominācijā “Gada zobārsts” balvu saņēma Balvos praktizējoša zobārste Svetlana Puka, kura, ņemot vērā speciālistu trūkumu Latgalē, reizi nedēļā dodas arī uz Rugājiem, lai rūpētos arī par šīs vietas pacientiem. Tāpat gada balvu medicīnā nominācijā “Gada farmaceits” saņēma Daugavpils “Mēness aptiekas” farmaceita asistente Lilija Cirse.

Savukārt balvu nominācijā “Gada funkcionālais speciālists” saņēma klīnikas “DiaMed” direktore Liene Cipule. Viens no lielākajiem izaicinājumiem Cipules karjerā bijis Rehabilitācijas nodaļas atvēršana Siguldas slimnīcā, kā arī veselības un fizioterapijas centra “Audemus” izveidošana.

Par “Gada māsu” atzīta Aizkraukles slimnīcas poliklīnikas medicīnas māsa Melita Strazdiņa, savukārt nominācijā “Gada vecmāte” balvu saņēma Cēsu klīnikas vecmāte Iveta Reķe, kura pērn pasaulē palīdzējusi ierasties aptuveni 500 mazuļiem.

Tāpat nominācijā “Gada ārsta palīgs” balvu saņēma Vitas Norenbergas ģimenes ārsta praksē strādājošā Ineta Skučenkova.

Katras nominācijas uzvarētājs saņēma galveno balvu – mākslinieka Armanda Jēkabsona veidotu statueti “Dzīvības asns”, kas simbolizē visvērtīgāko un dārgāko – dzīvību un veselību.

Jau ziņots, ka gada balvas par mūža ieguldījumu medicīnā šogad tiks pasniegtas patologanatomei Maigai Skudrai un neirologam profesoram Jurim Bērziņam.

Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) “Gada balvu medicīnā 2016” nominācijā “Gada cilvēks medicīnā” saņēma Alūksnes slimnīcas valdes priekšsēdētāja interniste Maruta Kauliņa, aģentūru LETA informēja LĀB pārstāve Sendija Burka-Šaicanova.

LĀB norāda, ka viņas vārds pagājušajā gadā plaši izskanējis, jo viņai kopā ar alūksniešiem jau atkārtoti izdevās nosargāt savu slimnīcu, neļaujot to pārveidot par dienas stacionāru.

Savukārt par gada slimnīcu atzīta Liepājas reģionālā slimnīca.

“Gada balva medicīnā” tika pasniegta arī nominācijā “Gada docētājs medicīnā”, kurā uzvarētāju noteica medicīnas studentu balsojums un kurā visvairāk balsu ieguva Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes Internās medicīnas katedras profesors kardiologs Gustavs Latkovskis.
“Gada balvā medicīnā” šogad bija arī jaunums – veselības ministre Anda Čakša pasniedza trīs Ekselences balvas. Ekselences balvas tika pasniegtas Onkoloģisko pacientu biedrības “Dzīvības koks” valdes priekšsēdētājai Gunitai Berķei par ieguldījumu veselības veicināšanā, Rīgas Stradiņa universitātes rektoram profesoram Jānim Gardovskim par ieguldījumu izglītībā un zinātnē un Veselības ministrijas galvenajai speciālistei ginekoloģijā un dzemdniecībā profesorei Dacei Rezebergai par ieguldījumu mātes un bērna veselības aprūpes jautājumu veicināšanā.

6 Komentāri

  1. Apsveicu kollēģus un kollēģes par izcilību, bet jo sevišķi Dr. Daci Rezebergu par viņas nenogurstošo gādību un vienmēr stāvēšanu nomodā par mūsu tautas dzīvo spēku – mūsu bērniem. Cieņā un pateicībā – Jānis J. Dimants, Jr., M.D,, Iepriekšējās Latviešu ārstu un zobārstu apvienības (LĀZA) valdes priekšsēdis ārzemēs.

    1. Labi,ka iepriekšējais. Gruntmanim gan ir savs,diezgan skarbs viedoklis par esošo sistēmu. Ārstu biedrība mediķu acīs ar Apini priekšgalā,nav nekādas cieņas un respekta,tādēļ šie nez no kurienes izvilktie kandidāti un par dažiem kā Cipuli,vai slavēto Rezebergu,ir īpaši jautājumi. Rezeberga ir iznīcinājusi Dzemdību namu,jo pateicoties Circenes Mātes un bērna plānam,ginekologi privātprakses pelna tūkstošus,bet visi rādītāji ir Kazahstānas līmenī. Redzot Čaksas ģīmi vien,ja slikti paliek. Visiem mediķiem vajag balvas,par to vien,ka vēl strādā nozarē un šiem kangariem pelna algu kā Gardovskim.

  2. UN kur palika morgu un apbedīšanas kantoru vadītāji ? Viņi tik centīgi apkopo ārstu darba rezultātus,un nevienam ,kas pabijis šajās iestādēs nav pretenziju par pakalpojuma sniegšanas kvalitāti un savlaicīgumu

  3. Slābans pasākums. Nekur nav informācijas, cik tad balsis par apbalvotajiem nodotas un cik un kādi mediķi vispār izvirzīti. Informācija par iespēju izvirzīt Gada balvai medicīnā arī iepriekš maz tika reklamēta. Un pēc kādiem kritērijiem tiek izvēlēta Gada slimnīca? Kuri to izvērtē? Un Apiņa kunga komentārs, kad tika kā Gada farmaceits apbalvots Farmaceita asistents vairāk kā nekorekts. Ja neatbilst, tad vajadzēja atsevišķu kategoriju vai vispār neņemt vērā pacientu balsojumu dēļ neatbilstības. Un kur nominācija “māsas palīgs” – neskaitās mediķi? Lauku balle vietējā kultūras namā.

Pievienot komentāru