Ārstēšana, Veselības politika

Ģimenes ārsti brīdina: Tuvākajā laikā situācija var kļūt vēl sliktāka

Foto-LETA/AFP

Lai uzlabotu ģimenes ārstu pieejamību, aicina ieviest speciālu lauku ārstu atbalsta koeficientu, kā arī mainīt sabiedriskā transporta satiksmes organizēšanu, vēstīja “LNT Ziņas”.

Pēc Valsts kontroles ziņojumā paustās kritikas Latvijas Pašvaldību savienības Veselības un sociālo jautājumu komitejas sēdē tika meklēti risinājumi, kā uzlabot primāras veselības aprūpes pieejamību.

Valsts kontroles revīzijā secināts, ka 11% iedzīvotāju nepieciešamības gadījumā nav saņēmuši ģimenes ārstu pakalpojumu vai nu tādēļ, ka ārsta prakse atrodas pārāk tālu, vai arī pie ārsta nav bijis iespējams izbraukāt vienas dienas laikā. Ģimenes ārstu trūkst, 30 pagastos ģimenes ārstu prakses nav vispār.

Lai tiktu pie daktera, daudziem lauku iedzīvotājiem ir jāmēro vairāk nekā 20 kilometru, bet autobuss bieži vien vai nu nav, vai nu nekursē pietiekami bieži un ērtos laikos.

2 Komentāri

  1. Laiks ārstu skaitu samazināt par apm 60% jo viņu dārgie pakalpojumi ir līdz brošai.
    Paturiet ārstus tikai bagātajiem un īstenojiet dzīvē Maltusa teoriju!
    Ārstu nekaunīgums sit lielu vilni.
    Zobārsti aizrijušies no lielās pacienta samaksas.Netiek izrakstīts ne izsniegts neviens attaisnojošs dokuments par naudas saņemšanu!!!
    Atveriet aizstāvji acis!!!!VID klusē un klusēs jo paši izmanto šo sistēmu

  2. Anamnēzi pacientam raksta katrs ārsts, pēc tam nozīmē ordinācijas un seko rezultātam. Tas pats vajadzīgs zobārstniecībā. Citādi ir tā- aiziet cilvēks pie zobārsta, sagaidījis garo pieraksta rindu. Tā un tā, man tur ir problēmas. Zobārsts apskata, skaļi novērtē stāvokli, kas vispirms met pārmetuma ēnu uz iepriekšējo kolēģi:”Kas to darījis tik pavirši” utml. Pacientam nav nekas rakstisks izsniegts uz rokas, tāpēc klusē, mute taču arī ir aizņemta. Nākošreiz atkal ārsts saka: “Es te ielieku tādu līdzekli, kas 10 gadus neļaus piekļūt mikrobiem.” Ko ielika, cik tas maksā, kāpēc pēc pusgada jānāk izraut zobu- nekas nav saprotams. Izmaksas par pakalpojumiem, izmantotajiem materiāliem ir milzīgas. Kur var iepazīties ar Latvijā izmantoto materiālu cenām un pacienta iespējamo izvēli? Ja aptiekās vismaz piedāvā izvēlēties, kuras zāles pirkt, un atbildība pārveļas uz pircēju, tad zobārstniecībā viss ir neziņā un dārdzībā auklēts. Ja darbavieta apdrošināšanas polisē ir noteikusi kādu summu, tad tā ir kā prezents zobārstam, viņš zin, kas jāraksta,lai to iztērētu vispirms. Bet pacients saņem attaisnojošu dokumentu par veiktajām darbībām. Cik es mierīga justos , ja apzinātos, ka man tuvākos tik un tik gadus nav jārezervē naudiņa zobārsta apmeklējumam, jo ir vismaz kaut kāda garantija.

Pievienot komentāru