Sekss, Tuvība

Kāpēc sarkano uzskata par seksuāli rosinošāko krāsu?

Ilustratīvs attēls. Foto - Shutterstock.com

Mans vīrs ir neizpratnē, kāpēc par seksuāli visuzbudinošāko uzskata sarkano krāsu. Viņam erotiska šķiet zilā un melnā krāsa gan apģērbā, gan apakšveļā, bet sarkanā ne. Vīrs nav daltoniķis, viņam ir laba krāsu redze. Vēl esmu pamanījusi, ka viņu seksuāli rosina rūtaina kleita melnā un brūnā krāsā. Kāpēc tā? INESE P. DAUGAVPILĪ

 

Vīrieša seksuālo uzbudinājumu pret konkrēto sievieti veicina vairāki ārējie stimuli un palaidējmehānismi, bet ne visi vīrieši reaģē uz vieniem un tiem pašiem impulsiem.

– Katram cilvēkam ir atšķirīga krāsu uztvere, tāpēc visiem vīriešiem nav seksuāli jāsatraucas, ieraugot sarkano krāsu. Uzbudinājums vīrietim var arī rasties, ieraugot mīļoto brūnā vai zilā apakšveļā. Turklāt krāsas, kas izraisa uzbudinājumu, dzīves laikā var mainīties, – skaidro psihoterapeits seksologs Arturs Šulcs.

Seksuāli ierosinoša var būt ne tikai noteikta krāsa, bet arī tas, kā šīs krāsas veļa izskatās uz sievietes auguma, uzsver ārsts. Kaut kas ir atsegts un kaut kas piesegts – tas ir tik vilinoši! Un, jo mazāk pieejama vīrieša skatienam ir viena vai otra sievietes ķermeņa daļa, jo tas vairāk rosina viņa iztēli un seksuālo tieksmi.

Uzkrājot seksuālo pieredzi, vīrietim izveidojas individuālas seksuālās garšas īpatnības un ir arī savi fetiša priekšmeti, stāsta seksologs. – Vēstulē minēts, ka vīram šķiet uzbudinoši, ja sieva ir tērpusies rūtainā kleitā vai melnos svārkos. Iespējams, šie apģērba gabali viņam raisa atmiņas par pirmo seksuālo pieredzi. Pusaudža gados, kad parādās seksualitāte, iespējams bijis spilgts erotisks pārdzīvojums ar kādu sievieti šādos svārkos vai kleitā. Līdz ar to viņam seksuālu uzbudinājumu rada tas, ka sieviete ir ģērbusies kleitā vai svārkos, un patīk arī konkrētā krāsa. Bet tiklab viņu var uzbudināt baltas apakšbikses ar zilām pumpiņām, jo biksītes, ko viņš pirmoreiz vilka nost sievietei, bija tieši tādas.

Mēs katrs esam individualitāte ar saviem paradumiem, priekšstatiem un vēlmēm, tāpēc ir tikai dabiski, ka vienam rodas erotisks noskaņojums, ieraugot sievu sarkanā vai melnā apakšveļā, bet otram neatvairāma šķiet balta krāsa. Šeit nedarbojas standartizēta pieeja.

Bet kāpēc tad sarkanā krāsa tiek izcelta kā seksuāli visuzbudinošākā? – Šajā krāsā ir uzbudināti cilvēka dzimumorgāni – vīrieša locekļa galviņa un sievietes kaunuma lūpas. Ģenētiskā atmiņa saglabā šo tēlu, kas ir dabiski un normāli. Cilvēki zināja, ka tādas skaistas vietiņas ir otra cilvēka ķermenī, kur var gūt uzbudinājumu, baudu, kaisli, un šī informācija nostiprinās cilvēka apziņā.

Pievienot komentāru

Brīdinām, ka šīs lapas saturu nedrīksti aplūkot, ja Tev vēl nav 18 gadu!
Vai tev ir vismaz 18 gadu?