Psiholoģija

Ko cilvēks jūt, nomirstot desmit dažādos veidos

1. Noslīkšana

1no10

Autors – Māris Zariņš

Nāve iestājas dažādos veidos, taču katrā ziņā tās pamatu pamats ir skābekļa trūkums smadzenēs, un šajā aspektā praktiski ir vienalga, tieši kāda iemesla dēļ tas notiek. Ja ar jebkuru mehānismu pārtrauc apgādāt asinis ar skābekli un nodrošināt to pieplūdi smadzenēs, cilvēks zaudē samaņu vidēji aptuveni 10 sekunžu laikā, bet nāve var sekot dažu nākamo minūšu laikā. Tostarp sajūtas, nomirstot dažādos veidos, gan var atšķirties.

Parasti, saprotot, ka viņš zaudē cīņā ar ūdeni, cilvēku pārņem panika un sākas izmisīga ķepurošanās cerībā nokļūt virspusē. Šī stadija parasti ilgst vidēji no 20 līdz 60 sekundēm. Kad upuris sāk neglābjami grimt, viņš vēl maksimāli ilgi neizelpo – 30–90 sekundes. Pēc tā gaisa vietā seko noteikta daudzuma ūdens ieelpa, cilvēks sāk rīstīties un iekampj vēl vairāk ūdens. Tas plaušās bloķē gāzu apmaiņu smalkajos audos, kā dēļ iesākas pēkšņa patvaļīga rīkles muskulatūras saraušanās jeb reflekss, ko dēvē par laringospazmām. Rodas neizturama plēšanas un dedzināšanas sajūta krūtīs, pēc kā vienā mirklī iestājas miera sajūta, kas liecina par apziņas zaudēšanas sākumu skābekļa pieplūdes nepietiekamības dēļ, kas, visbeidzot, noved līdz sirds darbības pārtraukšanai un smadzeņu nāvei.

 1. Noslīkšana
 2. Sirdstrieka
 3. Noasiņošana
 4. Nāve ugunī
 5. Galvas atdalīšana
 6. Nāve no elektrības trieciena
 7. Krišana no liela augstuma
 8. Pakāršana
 9. Nāvējoša injekcija
 10. Dekompresijas sprādziens

17 Komentāri

    1. Doma pēc nāves cilvēki rearkarnejas? Tad jau nav ko zaudē t tolaik uz priekšu! Es arī gribētu sākt jaunu skaistu dzīvi! Tagadējā ir pilnīga tupika!

 1. Tie jau ne tuvu nav visi veidi! Bez galvas atdalīšanas vēl ir saraustīšana gabalos, nošaušana, noduršana, noindēšana. Kur nu vēl miršana no visāda veida slimībām..

 2. Manā skatījumā, apšaubāma informācija, par pakāršanu – noteikti, jo cilvēks NENOSMOK, bet gan tiek pārrauti muguras un kakla skriemeļi, kas ir vitāli dzīvībai svarīgi!

 3. Nomirst,no visa,jo nāve iestājās kad tu viņu negaidi,un nav paredzēta kad tā notiks,tādēļ mīļie draugi dzīvojiet mierā un,ieklausieties savos milajos,ka jādzīvo ir ar prieku,a nevis sev ir japarmet par citu kļūdām, jo mēs visi mācamies savām kļūdām,un negribam tās vairs pieļaut.

Pievienot komentāru