Dzīvesveids, Pirts

Infrasarkano staru pirts – japāņu brīnums dziļai sildīšanai

infrasarkana_pirts

Infrasarkano staru kabīni izgudroja japāņu ārsts Tadaši Išikava ar mērķi panākt organisma dziļāko audu sasilšanu. Viņš radīja speciālus cirkonija keramikas sildelementus, kuri raida infrasarkanos starus – līdzīgus, kādus izstaro cilvēka ķermenis.

Sviedrēšanās notiek samērā zemā temperatūrā: 40–60 °C, taču atšķirībā no parastās pirts, kur audi sasilst puscentimetru dziļi, šeit tas notiek četru centimetru dziļumā.

Uzlabojas orgānu apgāde ar skābekli, paātrinās vielmaiņa, kas spēcina organisma imunitāti. Infrasarkanā siltuma ietekmē ķermenis sasilst un kopā ar sviedriem no ķermeņa tiek izvadīts liekais ūdens un zemādas tauki, palīdzot atbrīvoties no liekā svara un celulīta. Sasilstot organisms attīrās no smagajiem metāliem, šlakvielām, taukvielām un sāļiem. Pusstundas laikā infrasarkanajā pirtī tiek sadedzinātas 900–2400 kalorijas, tikpat kā 10–15 minūtes skrienot.

Ķermeņa temperatūra kabīnē paaugstinās līdz 38,5 °C, veicinot slimību izraisošo baktēriju un vīrusu bojāeju.

Infrasarkanais siltums uzlabo asinsriti un aktivizē leikocītus, paaugstinot organisma pretošanās spēju vīrusiem.

Tiesa, visas šīs pirts priekšrocības un trūkumi joprojām nav atklāti.

Vairāku slimību, piemēram, cukura diabēta, hipertensijas, ginekoloģisku vai onkoloģisku slimību gadījumā, nav ieteicams apmeklēt infrasarkano pirti.

 

Sagatavots pēc izdevuma “400 padomi skaistumam un veselībai”

Pievienot komentāru