Ārstēšana, Sāpes

Sāp un dedzina augšstilbos un sēžas apaļumos! Kā glābties?

Foto - LETA

Es ļoti ciešu no sāpēm augšstilbos un sēžas apaļumos guļot un sēžot. Man ir 68 gadi. Citādi veselība turas normas robežās. Vienīgi sāp mugura, ir bijušas divas mugurkaula operācijas. Kādi ir iemesli saslimšanai ar neiropātiju, kad ir dedzināšana, sāpes un salšana kājās? Vai un kā to iespējams izārstēt? DZINTRA LIMBAŽOS

Veselības centra “Vivendi” neirologs Jānis Mednieks domā, ka sāpes augšstilbos un sēžas apaļumos, visticamāk, izraisa nevis neiropātija, bet deģeneratīvas pārmaiņas mugurkaula jostas daļā. Tad iespējama arī radikulopātija, muguras smadzeņu nervu saknīšu bojājums.

Lai lemtu par ārstēšanu, ārsts diagnozes precizēšanai iesaka pārbaudīt mugurkaula jostas daļu, veicot dator­tomogrāfiju vai magnētisko rezonansi.

Polineiropātija parasti skar nevis augšstilbus, bet pēdas. Tai var būt daudz dažādu iemeslu, piemēram, cukura diabēts, B grupas vitamīnu trūkums, Laimas slimība un vairākas citas infekcijas, kā arī dažādas reimatoloģiskas saslimšanas.

Kad noskaidrots neiropātijas cēlonis, to novēršot, mazināsies vai izzudīs arī nepatīkamie simptomi. Gan polineiropātiju, gan radikulopātiju ārstē ar specifiskiem pretsāpju medikamentiem. Var palīdzēt fizikālās terapijas procedūras un ārstnieciskā vingrošana. Radikulopātijas gadījumā dažkārt nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās.

Pievienot komentāru