Dzīvesveids, Skaistumkopšana

Kāpēc vajadzīgs “nevēlamais” ķermeņa apmatojums?

Foto - Fotolia

Cilvēkam uz krūtīm, kājām, padusēs un… citās vietās aug, kā tagad pieņemts teikt, “nevēlams apmatojums”. Noskaidrosim, vai tiešām tas ir tik nevēlams un ko daba vēlējusies panākt, to radīdama?

Dažās kultūrās ķermeņa apmatojumu uzskata par nevēlamu un atgrūdošu, kaut arī daudzām sievietēm un vīriešiem tas šķiet pievilcīgs. Kā mēdz teikt, par gaumi nestrīdas. Bet kāda ir šī apmatojuma nozīme cilvēka veselībā?

1. Matiņi uz ādas ļauj tai ātrāk sadzīt
Saskaņā ar Bredfordas Universitātes profesora Desu Tobinu teikto, matu folikuli satur cilmes šūnas, kas ievērojami paātrina un uzlabo dzīšanas procesu.

2. Matiņi uz kāju pirkstiem liecina par par labu asinsriti
Matiņi uz kāju pirkstiem nav nekas tāds, ar ko lepojamies, bet, pēc asinsvadu ķirurga Konsantinosa Kiriakidesa domām, tie liecina, ka ar asinsriti kājās viss kārtībā. Bet, ja kāju pirksti tev vienmēr bijuši “bezmataini”, uztraukties nevajag – par asinsrites traucējumiem liecinot tikai nesena to zaudēšana.

3. Padušu matiņi piesaista pretējo dzimumu

Šim apgalvojumam noteikti daudzi nepiekritīs, bet patiesībā padusēs augošie matiņi uzkrāj smaržas, kas “pievilina” potenciālos partnerus – feromonus.
Paduses šo aromātu izdala seksuāla uzbudinājuma laikā vai izrādot gatavību seksuālam kontaktam.

3 Komentāri

Pievienot komentāru