Ārstēšana, Veselības politika

Čakša min Austrumu slimnīcas vadības atlūgumu iemeslus

Foto - LETA

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) valdes priekšsēdētāja Anita Slokenberga un valdes loceklis Viestura Boka atlūgumus iesnieguši dienu pēc tam, kad Valsts kontrole (VK) Veselības ministrijai nosūtījusi revīzijas projektu par slimnīcas vadības darba efektivitāti.

Kā šodien žurnālistiem pastāstīja veselības ministre Anda Čakša, vakar pēcpusdienā saņemts VK ziņojums ar nosaukumu “Vai austrumu slimnīcas darbības efektivitāti ir iespējams uzlabot?”. Revīzījā esot veikta izpēte par to, cik efektīvi dažādās jomās darbojusies slimnīcas vadība.
“Šodien, saņemot atlūgumus, man tas nav pārsteigums, ņemot vērā, ka secinājumi par efektīvu pārvaldību ir slikti,” norādīja ministre. Čakša minēja, ka slimnīcā joprojām nav notikusi laboratoriju apvienošana, bet tā vietā ir izmantots neefektīvs ārpakalpojums, proti, slimnīcai pašai šo pakalpojumu nodrošināt būtu lētāk. Ministre arī uzsvēra, ka laikā, kad veselības aprūpei ir nepietiekams finansējums, svarīgi, ka procesi tiek organizēti pareizi un caurskatāmi. Darbi slimnīcas valdei neesot vedušies arī ar pacientu plūsmu organizēšanu.

Pēc šobrīd VM rīcībā esošās informācijas, līdz pat 53% no visām RAKUS telpām netiek izmantotas ārstniecības procesa nodrošināšanai, to uzturēšanai tiek nelietderīgi izlietoti vismaz 115 tūkstoši eiro gadā. Tāpat slimnīcai nodarīti zaudējumi vismaz 424 tūkstošu eiro apmērā, jo savstarpēji nesaskaņotas rīcības rezultātā ilgstoši slimnīcas rekonstruētās telpas nav tikušas izmantotas ārstniecībā. Zaudējumi radušies, nolemjot slimnīcas telpu uzkopšanas darbu nodrošināšanai piesaistīt ārpakalpojumu, tādējādi radot izmaksu sadārdzinājumu pa 700 tūkstošiem eiro. Arī ēdināšanas pakalpojumu nodošana ārpakalpojumā slimnīcai nesusi zaudējumus 2,5 miljonu eiro apmērā.

Taujāta, vai šis VK ziņojums vēlāk varētu būt kalpojis par iemeslu neuzticības izteikšanai slimnīcas valdei, Čakša norādīja, ka “tas varētu būt kā iemesls, protams”. Viņa arī piebilda, ka saistībā ar vairākām konstatētajām problēmām viņa jau iepriekš valdei bija devusi uzdevumus, tomēr tie netika izpildīti.

Atbildot uz to, ka atlūgumus iesniegušie valdes locekļi publiski ir pauduši, ka no darba aiziet, jo nav apmierināti ar Veselības ministrijas darbu, Čakša sacīja, ka “man žēl viņu, ņemot vērā, ka viņi kā valde atbild par slimnīcas vadību”.

Ministre skaidroja, ka viņas uzdevums ir politiski skatīties uz visu sistēmu kopumā nevis kā “mātei pieskatīt mazus bērnus”. “Es saprotu viņu iebildumus, bet šobrīd viņi jau ir pieņēmuši savu lēmumu,” norādīja politiķe.

VK revīzijas ziņojums vēl nav publiski pieejams un šobrīd tiek gaidīti ministrijas komentāri par secināto.

7 Komentāri

  1. Ta ne jau tikai VK pie vainas, cien. ministre!!! Un ne jau tikai TAGAD samilzis jautājums par Austrumu slimnīcas stāvokli finansionālajā jomā??? Jau labu laiku atpakaļ dakteris Boka runāja par miljoniem lielu parādu sakarā ar visiem bomžiem, kurus ātrā medicīniskā palīdzība vāca un noteikti vāc vēl tagad un ved dakterēt, kad slimiem cilvēkiem vietas neatrodas… Ir nabagi, kuri izbēg no slimnīcas nesamaksājuši… Ir saimnieciskas dabas jautājumi… Tā ir vesela virkne dažādu problēmu!? Tad apsolīja palīdzēt slimnīcai, bet VAI PALĪDZĒJA??? Lūk jautājums????????

  2. Kamer bus tadi ministri ka pasreizejie nekas nemainisies. Sobrid iekartas un aparaturu iepirkt ir izdevigak neka masam maksat lielaku algu . No iepirkumiem nak lieli otkati no masu algam neka .

  3. Kāds ir iemesls,kāpēc Čakša par slimokasēm vairs pat neieminās? Nīderlandes veselības apdrošināšanas modelis taču nav vienīgais Eiropā!

Pievienot komentāru