Bērni, Pusaudži

Kāpēc “izgrūst” bērnu no ģimenes ligzdas, kad viņš kļūst pilngadīgs. Septiņi būtiski iemesli

1. Dzīves perspektīvas: bērns nedrīkst laist garām šo izdevību

1no5
Foto - Fotolia

Ne tuvu katrs jaunietis 18 gadu vecumā ir spējīgs sākt patstāvīgu dzīvi, tomēr ir vairāki iemesli, lai “izgrūstu” pilngadīgo atvasi no ģimenes ligzdas un novēlētu viņam teicamu pastāvīgu lidojumu.

Lai jūs nebiedē tas, ka māja paliks tukša bez jūsu jau pieaugušā lolojuma, bet viņam pašam nebūs salda dzīve bez vecāku pleca. Pats galvenais, lai “izdzīšana” no mājas nāktu par labu pašiem bērniem.

Kā mēs zinām no vēstures grāmatām, Mihails Lomonosovs devās mācīties uz Maskavu kājām. Mūsdienās pat nav jāpārvar šādas grūtības. Iesēdināt vilcienā vai lidmašīnā jaunieti un nosūtīt viņu pēc zināšanām un pieredzes – tas ir viens no svarīgākajiem iemesliem, lai savu lolojumu izvadītu pāri mājas slieksnim.

Lai iegūtu izglītību un labu darbu, dažkārt nākas doties uz vietu aiz trejdeviņām zemēm. Protams, ir bail palaist bērnu uz citu pilsētu vai valsti, kur uzglūn visādas briesmas, taču ir muļķīgi neizmēģināt savu laimi, kad esi jauns un perspektīvs, jo ar gadiem šīs iespējas sarūk.

 1. Dzīves perspektīvas: bērns nedrīkst laist garām šo izdevību
 2. Bērns var rūpēties par vecmāmiņu
 3. Bērnam jau ir sava ģimene
 4. Viņš ir tik nepastāvīgs!
 5. Viņam jāiemācās novērtēt darbu

3 Komentāri

 1. Izcils raksts!
  Vari ticēt horoskopiem, vari ticēt kam citam. Bet – lai kaut kādu rezultātu sasniegtu, kaut kas jādara. Ja neko citu – vismaz nopērc sev loterijas biļeti.
  Pirmā iemaksa par labu auto, dzīvokļa kredītmaksājums, dāvanas tuviniekiem, ballīte ar draugiem, atvaļinājums ar ģimeni siltzemju kūrortā, varbūt studiju maksa Universitātē vai iemīļotā sporta nodarbības lielajam bērnam – tas viss ir tepat blakus. Kas teica, ka nevar sasniegt zvaigznes? Vai mēģināsi pasniegties pretī savas Veiksmes pastieptajai rokai?
  Uzdrošinies, sper soli un piepildi savus sapņus! https://goo.gl/MQAn8g

 2. “sevi atbrīvot no perspektīvas katru pusotru gadu kļūt par jauna mazdēla vai mazmeitas omīti” – tieši to jau vajadzētu veicināt, un tieši tam jau ir domātas omītes, lai palīdzētu jaunajiem. Tāpēc izsenis kuplas ģimenes dzīvoja kopā lai viens otru atbalstītu. Būt omītei taču ir skaisti!

Pievienot komentāru