Ārstēšana, Veselības politika

Bumba ar laika degli, bet risinājuma nav: Austrumu slimnīcas vadītāja Slokenberga skaidro aiziešanas iemeslu

Foto - LETA

Austrumu slimnīcas valdes priekšsēdētāja Anita Slokenberga un valdes loceklis Viesturs Boka iesnieguši atlūgumus. Abu valdes locekļu amata pienākumu pildīšanas laiks beidzas šodien.

Veselības ministrija īsā preses paziņojumā informē, ka ceturtdienas rītā ministrijā notika Austrumu slimnīcas ārkārtas dalībnieku sapulce, kuras laikā tika pieņemta Slokenbergas un Bokas vēlēšanās atkāpties no ieņemamā amata. Ministrija skaidro, ka pēc likuma kapitālsabiedrības valdes loceklis var jebkurā laikā atstāt valdes locekļa amatu, par to iesniedzot paziņojumu sabiedrībai.

Uz vakantajām valdes locekļu amata vietām tuvākajā laikā tiks izsludināti atklāti konkursi.

Slimnīcas valdē darbu turpina pārējie divi valdes locekļi – Artūrs Bērziņš un Kaspars Plūme.

Kā aģentūrai LETA sacīja Slokenberga, “es neredzu iespēju turpināt vadīt slimnīcu pašreizējās veselības ministrijas nostājas sakarā”. Viņa norādīja, ka vairākkārt ir vērsusi uzmanību uz to, ka universitāšu slimnīcu situācija ir kritiska un to pastāvēšana ir apdraudēta.

Nozarē ir ļoti samilzušas problēmas – gan darba samaksa, gan pakalpojumu pieejamība, gan ārstniecības personāla noslodze un vecums, skaidroja Slokenberga un piebilda, ka VM patlaban šos jautājumus nevēlas risināt. “VM nepilda savus kā veselības politikas plānotāja uzdevumus visas sabiedrības interesēs,” uzskata nu jau bijusī Austrumu slimnīcas vadītāja.

Slokenberga uzsvēra, ka problēmas nav tikai dzemdniecībā, bet problēmas ir visā nozarē. “Tā ir bumba ar laika degli, bet redzējuma nav,” izteicās bijusī slimnīcas vadītāja. Taujāta, ko viņa darīs tālāk, Slokenberga sacīja, ka par to “domās rīt”.

Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca ir lielākā daudzprofilu ārstniecības iestāde Latvijā. Slimnīcas sastāvā ietilpst “Gaiļezers”, Latvijas Onkoloģijas centrs, „Biķernieki”, Latvijas Infektoloģijas centrs un Tuberkulozes un plaušu slimību centrs, kā arī Patoloģijas centrs.

Slimnīcā ir 4556 darbinieki, tai skaitā 1020 ārsti un vairāk nekā 1600 ārstniecības un pacientu aprūpes speciālistu. Katru gadu slimnīcā tiek sniegti veselības aprūpes pakalpojumi vairāk nekā 100 000 stacionāri ārstētiem pacientiem un 300 000 ambulatori ārstētiem pacientiem. Kopumā visā slimnīcā ir vairāk nekā 2000 gultas vietas. Gada laikā tiek veiktas vairāk nekā 25 000 operācijas.

4 Komentāri

  1. Loceklis locekļa galā jau 26 gadus, rezultāta nekāda. Boka un Slokenberga šajā slimnīcā jau n-tos gadus. Ko darījuši visu šo laiku? Nauda pazūd kā caurā maisā, bet ATBILDĪGĀ NEVIENA aizvien!!! Kad un kas pārskatīs un atbrīvos beidzot šos LOCEKĻUS??! VAI TĀDA STUNDA SITĪS? VAR VAINOT VESELĪBAS MINISTRIJU, BET BEIDZOT JĀSĀK PAŠIEM STRĀDĀT SABIEDRĪBAS LABĀ!!
    Kāds rezultāts? Kādas algas saņēmuši sēdot šeit, ja rezultāts = NULLE?!

Pievienot komentāru