Ārstēšana, Veselības politika

Kā raugāties uz ES finansējuma novirzīšanu pamatā lielajām klīnikām?

Foto - LETA

Ivars Eglītis, Kuldīgas slimnīcas vadītājs: “Ir skumji noraudzīties, ka visām slimnīcām kvalitāte tiek prasīta viena, valsts iepirktie pakalpojumu tarifi arī ir vienādi, bet augstāka līmeņa slimnīcām infrastruktūras un iekārtu atjaunošana tiek segta no ES fondu līdzekļiem, savukārt mazākām slimnīcām finansējums jānovirza no saviem līdzekļiem.”

Ingūna Liepa, Cēsu slimnīcas vadītāja: “Jāpanāk, ka standarta ikdienas medicīniskie pakalpojumi visā Latvijā ir pieejami un pacienti tos var saņemt visur vienādā kvalitātē. Standarta pakalpojumus vienāda līmeņa slimnīcās nodrošina noteikta profila speciālisti, un tiem ir jābūt pieejamām atbilstošām tehnoloģiskajām iekārtām.”

Dzintra Rabkeviča, Tukuma slimnīcas vadītāja: “Diemžēl nav skaidri saprotami finansējuma sadalījuma kritēriji – kā iespējams definēt, kādi pakalpojumi jāattīsta lielajās slimnīcās, ja nav pat zināms, kādas pakāpes mazās slimnīcas atradīsies to tuvumā un kādi pakalpojumi būs pieejami tajās.”

Maruta Kauliņa, Alūksnes slimnīcas vadītāja: “Situācija jārisina pašos pamatos, attīstot ģimenes ārstu institūcijas un paplašinot diagnostikas pieejamību iespējami tuvu iedzīvotāju dzīves vietai. Jo medicīnas pakalpojums būs pieejamāks, jo lielāka iespēja, ka tiks uzsākta savlaicīgāka ārstēšana, kas ilgtermiņā arī prasa mazākus finanšu resursus.”

Aleksandrs Jevtušoks, Krāslavas slimnīcas vadītājs: “Nav pieļaujams, ka lauku iedzīvotājiem jātērē desmitiem eiro, lai dotos uz lielajām pilsētām saņemt elementārus veselības pakalpojumus. Arī mazajām slimnīcām ir nepieciešams ES finansējums pakalpojumu uzlabošanai – neprasām augstākā līmeņa iekārtas, slimnīcai ir nepieciešamas elementāras iekārtas, piemēram, endoskops un rentgens.”

 

2 Komentāri

  1. ES finansējums jānovirza obligātajai veselības apdrošināšanai-eiropejiskām slimokasēm ar pašu dalībnieku vēlētu vadību,nevis uz cauro maisu-Veselības ministriju,sadalīšanai starp ministrijas ierēdņiem un politiķu ieceltajām slimnīcu valdēm!

  2. Tā jau sen tak tautā zināms – miers baro, nemiers posta. Tā vien izskatās, ka tie, kas iebalsoti, tā vietā, lai vienos un kopīgiem spēkiem vestu valsti vienā vai otrā virzienā, stāv uz vietas un plēšas kā hiēnas par iespēju apsaimniekot katru atsevišķo budžeta izdevumu sadaļas pozīciju.
    Starp citu – variants, ko darīt, ja pēc svētkiem maciņā caurvējš svilpo. Ar loterijām aizraujos jau 5-6 gadus (pārsvarā iegādājos Super Bingo biļetes) un ne reizi šo gadu laikā man tā arī nebija sanācis uzvarēt. Un tas viss līdz brīdim, kad uzgāju loto brokeri, kurš savu klientu – biļešu pircēju interesēs izstrādājis un piedāvā statistikā balstītu aplikāciju (var atrast pēc adreses https://goo.gl/MQAn8g ), kura analizē pēdējo gadu loterijas rezultātus un iesaka skaitļus, kam ir vislielākās iespējas tikt pie laimestiem. Pirmajā reizē, negribēdama īpaši riskēt ar savu naudu, iegādājos 5-6 dažādas loterijas biļetes un no tām laimējošās bija 4. Tīri neslikti, ņemot vērā, ka nekad nebiju laimējusi un te piepeši esmu par 850 € bagātāka 🙂 Šobrīd arī, no visām biļetēm, ko iegādājos, 70-80% laimē dažādus laimestus.

Pievienot komentāru