Ārstēšana, Veselības politika

Austrumu slimnīcu vadīs VM valsts sekretāra vietniece Egita Pole

Veselības ministrijas valsts sekretāra vietniece veselības politikas jautājumos Egita Pole. Foto - LETA

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) valdes priekšsēdētāja amatā iecelta Veselības ministrijas (VM) valsts sekretāra vietniece Egita Pole, aģentūru LETA informēja RAKUS pārstāve Aija Lietiņa.

Lai nodrošinātu RAKUS valdes rīcībspēju, vakar notikušajā ārkārtas dalībnieku sapulcē slimnīcas kapitāla daļu turētājs VM pieņēma lēmumu par slimnīcas valdes priekšsēdētāju iecelt Poli.

Šodien Pole ikrīta operatīvajā sanāksmē tikās ar RAKUS stacionāra “Gaiļezers” terapeitiskā bloka ārstiem, pēc tam – ar administrācijas struktūrvienību direktoriem.

“Veselības ministre Anda Čakša ir gatava aktīvi iesaistīties un palīdzēt RAKUS risināt samilzušās problēmas. Mans mērķis ir nodrošināt, lai jums būtu ērts darbs un nekas nepasliktinātos. Valde strādā mediķu labā, bet mediķi strādā pacientu labā,” tiekoties ar ārstiem, uzsvēra Pole.
Viņa norādīja, ka veselības ministre vēlas panākt, lai ārstu vidējā alga sasniegtu 1700 eiro, māsu – 60% no šīs summas, bet zemākā medicīnas personāla – 40%

Tiekoties ar administrācijas struktūrvienību direktoriem, Pole uzdeva nedēļas laikā sagatavot priekšlikumus, lai padarītu administrācijas darbu efektīvāku, nodrošinot nepieciešamo atbalstu ārstniecībai un pacientu vajadzībām.

Jau ziņots, ka RAKUS līdzšinējā valdes priekšsēdētāja Anita Slokenberga un valdes loceklis Viesturs Boka šonedēļ iesniedza atlūgumus. Tas notika dienu pēc tam, kad Valsts kontrole (VK) Veselības ministrijai bija nosūtījusi revīzijas projektu par slimnīcas vadības darba efektivitāti.
Čakša pastāstīja, ka revīzijas projektā paustie secinājumi par RAKUS efektīvu pārvaldību ir slikti. Tajā esot secināts, ka finansējums nav izmantots efektīvi. Čakša norādīja, ka slimnīcā joprojām nav notikusi laboratoriju apvienošana, bet tā vietā ir izmantots neefektīvs ārpakalpojums, proti, slimnīcai pašai šo pakalpojumu nodrošināt būtu lētāk.

Ministre arī uzsvēra, ka laikā, kad veselības aprūpei ir nepietiekams finansējums, svarīgi, ka procesi tiek organizēti pareizi un caurskatāmi. Darbi slimnīcas valdei neesot vedušies arī ar pacientu plūsmu organizēšanu.

3 Komentāri

  1. Ne katrs var atļauties maksājot uzreiz nopirkt salonā jaunu telefonu, datoru, auto. Uzturēt pie sevis mājas krāšņu sievieti, nevis tikai nolūkoties uz tādām interneta fotogrāfijās. Tu vari? Ko tu darītu, ja vinnētu 50 miljonus eiro? Vai spēj iztēloties savu dzīvi pēc tam? Dod sev iespēju pārvērst savu dzīvi sapnī, noķer savu veiksmi! Ienāc un laimē savu Džekpotu: https://goo.gl/V9tJmz

  2. Kāpēc kādu no slimnīcām nevarētu vadīt arī pašreizējais Veselības ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Trupovnieks,cilvēks ar maģistra grādu tieši iestāžu vadīšanā un lielu praktisku pieredzi šajā jomā?

    1. Nezinu,man kā Aslimnicas darbiniecei šķiet interesants viņas maigi izsakoties nelētais mercedes džips…vai tiešām valsts iestādēs strādājošai būtnei tas ir iespējams????!!!!

Pievienot komentāru