Dzīves māksla, Psiholoģija

Kā nepalaist vējā Jaungada apņemšanos. 5 pieturas punkti

1. Ar deklarācijām nepietiek

1no6
Foto - Shutterstock

Kļūt tievākam, sakrāt naudu, regulāri vingrot, atrast labāku darbu, ēst veselīgāk, būt laimīgam… Vai šajās frāzēs vīd kaut kas pazīstams? Atzīšos, daļa no tām bijusi arī manu apņemšanos sarakstā, kad vēlējos spārnoti iesākt jauno gadu. Par turpmāko labāk paklusēšu. To daiļrunīgi raksturo bieži lietotais teiciens – janvāris ir apņemšanos kapsēta. Kā tomēr neaprakt cerības smiltainē, kā mācēt skaisti iecerēto nepamest pusratā?

“Tas ir dabisks cikls, ka jaunā gada sākumā iecer sev svarīgus mērķus. Pēc intensīva pirmssvētku skrējiena beidzot ir tāds tukšāks laiks. Tas dots, lai ieklausītos sevī, aizdomātos, kas pērn paveikts. Diemžēl ne viens vien nospriež: eh, gribēju, bet neizdevās… Tad spara pilns saka sev: šogad gan to īstenošu! Taču var atkal neizdoties, jo traucē zemūdens akmeņi – tas, ka plāni un mērķi ir pārāk vispārīgi,” uzsver psiholoģe Ieva Vaine.

Nepietiek ar gribu būt laimīgs, dzīvot labāk, būt pārticis, veiksmīgs – katru vēlmi der precizēt, turklāt pēc noteiktiem nosacījumiem. Psiholoģe min piecus pieturas punktus, kas var palīdzēt šajā grūtajā ceļā.

  1. Ar deklarācijām nepietiek
  2. Pirmais: saproti, kāpēc to vajag
  3. Otrais: raksti tagadnes formā
  4. Trešais: darbojies pēc SMART principa
  5. Ceturtais: veido gadu bildēs
  6. Piektais: atrodi domubiedru vai samaksā

1 komentārs

  1. Tā jau sen tak tautā zināms – miers baro, nemiers posta. Tā vien izskatās, ka tie, kas iebalsoti, tā vietā, lai vienos un kopīgiem spēkiem vestu valsti vienā vai otrā virzienā, stāv uz vietas un plēšas kā hiēnas par iespēju apsaimniekot katru atsevišķo budžeta izdevumu sadaļas pozīciju.
    Starp citu – variants, ko darīt, ja pēc svētkiem maciņā caurvējš svilpo. Ar loterijām aizraujos jau 5-6 gadus (pārsvarā iegādājos Super Bingo biļetes) un ne reizi šo gadu laikā man tā arī nebija sanācis uzvarēt. Un tas viss līdz brīdim, kad uzgāju loto brokeri, kurš savu klientu – biļešu pircēju interesēs izstrādājis un piedāvā statistikā balstītu aplikāciju (var atrast pēc adreses https://goo.gl/MQAn8g ), kura analizē pēdējo gadu loterijas rezultātus un iesaka skaitļus, kam ir vislielākās iespējas tikt pie laimestiem. Pirmajā reizē, negribēdama īpaši riskēt ar savu naudu, iegādājos 5-6 dažādas loterijas biļetes un no tām laimējošās bija 4. Tīri neslikti, ņemot vērā, ka nekad nebiju laimējusi un te piepeši esmu par 850 € bagātāka 🙂 Šobrīd arī, no visām biļetēm, ko iegādājos, 70-80% laimē dažādus laimestus.

Pievienot komentāru