Uzturs

Superprodukts – bišu maize. Kāpēc to lietot, skaidro kapsulu izgudrotāji KIIN

1. Kapsulas - lielāka koncentrācija

1no5
Foto - Shutterstock

Linsēklas, avotkreses, auzas, akai ogas, ingvers, avokado, lasis un sardīnes, kale salāti… Šie un daudzi citi produkti ne reizi vien tikuši iecelti tā dēvēto superproduktu statusā, novērtējot labumu, ko tie sniedz ēdāja veselībai. Daudz cildināts arī medus un ziedputekšņi, taču līdz šim samērā maz uzmanības veltīts kādam nudien izcilam produktam – bišu maizei.

Uzturvērtības ziņā tai pat grūti atrast kaut ko līdzīgu, tik daudz tajā ir labu vielu, turklāt lielā koncentrācijā – vitamīni, cukuri, minerālvielas, aminoskābes, proteīni. Medus zīmola KIIN veidotāji Vita Šteina, Oskars Mickevičs un Jānis Skopiņš spēruši soli vēl tālāk, jo sadarbībā ar Organiskās sintēzes institūta zinātniekiem sākuši ražot inovatīvu produktu – bišu maizi kapsulās, to piedāvājot kā uztura bagātinātāju piecreiz lielākā koncentrācijā.

Bitenieki, kuri pārdod bišu maizi, parasti iesaka dienā lietot 1–2 tējkarotes šā produkta, piekodinot to darīt dienas pirmajā pusē, jo bišu maizei piemīt tonizējoša iedarbība un, apēdot vakarā, var būt pagrūti iemigt. Dzirdēts arī padoms bišu maizi lietot vīrišķo un sievišķo spēju vairošanai, matu un nagu skaistumam, organisma dabisko aizsargspēju uzlabošanai un citiem veselības uzlabošanas mērķiem.

Konservēti ziedputekšņi

Bišu maize ir ekskluzīva prece – lai to iegūtu, mazākas dravas saimniekam ar rokām tā jāizlupina no šūnām. Arī mehanizēts process ir diezgan sarežģīts – bišu maize jāžāvē, jāizkrata no kārēm, jāattīra no piejaukumiem, jādezinficē.

Bites savu maizi gatavo no ziedputekšņiem, kuros ir milzum daudz bioloģiski aktīvu vielu. Ziedputekšņi dažkārt mēdz izraisīt alerģiju, turpretī bišu maizei šādas blaknes nav. Atšķirībā nu putekšņiem, ko cilvēka organisms nespēj pilnībā pārstrādāt, lai izmantotu tajos esošās noderīgās vielas, bišu maize uzsūcas labāk. Izskaidrojums – gatavojot barības krājumus, bites putekšņus savdabīgā veidā iekonservē: piepilda šūnu ar putekšņiem, cieši sapresē tos ar galvu un virsū uzliek medus vāciņu. Fermentu un baktēriju iedarbībā pildījumā sāk veidoties pienskābe, kas iedarbojas kā konservants, kā arī maina putekšņu struktūru, padarot to gan bites, gan cilvēka organismam vieglāk uzņemamu.

  1. Kapsulas - lielāka koncentrācija
  2. Vērtīgās sastāvdaļas
  3. Tiem, kuriem negaršo, bet gribas veselību
  4. Tēmē uz lieliem tirgiem
  5. Par bišu maizi

Pievienot komentāru