Acis, Ārstēšana

80% briļļu valkātāju varētu bez tām iztikt, uzskata Beitsa metodes sekotāji

2. Viegli un nepiespiesti

2no6
Foto - Shutterstock

Svarīgi vingrinājumus veikt ar paļaušanos un prieku, kā rotaļājoties, bez pārliekas centības, kas rada sasprindzinājumu.

– Mana pieredze liecina, ka redzi būtiski ietekmē mūsu emocionālais stāvoklis un pārmaiņas dzīvē, piemēram, tā mēdz strauji pasliktināties bērniem, kuri ir spiesti mainīt dzīvesvietu, līdz ar to zaudējot ierasto vidi un draugus – stāsta Vija Buša. – Arī man pašai bija normāla redze, līdz pirms gadiem 20 smagu psiholoģisku pārdzīvojumu dēļ pēkšņi vairs nevarēju lasīt, – viņa atceras. – Man redzi toreiz un vēlāk vēl divas reizes izdevās atjaunot pēc M. Korbetas “Rokasgrāmatas ātrai redzes uzlabošanai”. Vismuļķīgākais, ko tādā brīdī var darīt, – sākt nēsāt brilles, ko redzes atjaunošanas skolotājs M. Norbekovs salīdzina ar kruķi acīm.

Stundām ilgi skatoties tuvumā un acis neatpūtinot, acu muskuļi saspringst, un, paraugoties tālumā, tie vairs nespēj atslābt un fokusēties, tāpēc redze kļūst neskaidra.

Kopš sākam nēsāt brilles, prāts vairs neļauj acu muskuļiem atslābināties, jo zina, ka citādi vairs nevaram labi redzēt. Pastāvīgi skatoties caur brillēm, muskuļu saspridzinājums pastiprinās, tāpēc lielākajai daļai cilvēku ar laiku vajag arvien stiprākas acenes.

Visbiežāk spēcīga motivācija dabiskai redzes atjaunošanai rodas, ja ārsts ir pateicis, ka nevar palīdzēt, piemēram, ja katrā acī ir stipri atšķirīga redze vai arī tā ir tik vāja, ka brilles vairs nepalīdz.

Dabiskas redzes atjaunošanas nodarbības notiek divas stundas reizi nedēļā sešu nedēļu garumā. Ja redze ir tikai nedaudz pavājināta, daži uzreiz brilles noliek malā, taču tā gadās reti. Nopietni vingrinoties katru dienu, redzi iespējams uzlabot 3–4 mēnešu laikā. Citiem būs nepieciešams ilgāks laiks. Rezultātus nosaka spēja būt pārliecinātiem, pacietīgiem, neatlaidīgiem un tajā pašā laikā paļāvīgiem un atslābinātiem. Ne visi panāk ideālu redzi, taču vismaz var iztikt bez brillēm.

– Tiem, kuri nāk uz nodarbībām, iesaku jau pirmajā dienā noņemt brilles un pamēģināt veikt kādu darbu, kas iespējams bez asas redzes, piemēram, noslaucīt putekļus vai izmazgāt grīdu. Tādējādi sākam sev atļaut labāk redzēt, – skaidro redzes atjaunošanas skolotāja.

  1. Labi redzēt var visi
  2. Viegli un nepiespiesti
  3. Pret dažādām problēmām
  4. Brilles ar caurumiem
  5. 7 lietas, kas patīk acīm
  6. Vingrinājumi redzes sistēmas atslābināšanai

Pievienot komentāru