Ārstēšana, Citas slimības

Maigo pieskārienu māksla – osteopātija

Foto - Shutterstock
Uzziņa

Osteopātijas priekšrocības
• Vispusīga pieeja organismam.
• Ļauj samazināt zāļu lietošanu.
• Saīsina ārstēšanas laiku.
• Pacientam patīkama un nesāpīga metode.

Kad tradicionālā medicīna sāpju cēloni nespēj izskaidrot un novērst, nereti ir vērts doties pie osteopāta. Šīs alternatīvās metodes galvenais princips ir ārstēt visu ķermeni, nevis tikai smeldzošo vietu.

Osteopātijas nosaukums var radīt maldīgu priekšstatu, ka tā palīdz ārstēt tikai skeleta slimības, jo tulkojumā no grieķu valodas osteo nozīmē – kauls. Tas ir radies vēsturiski, kad metodes pamatlicējs amerikāņu ārsts Endrū Teilors Stills tālajā 1874. gadā meklēja alternatīvus veidus, kā palīdzēt pacientiem. Viņš slimību cēloņus izskaidroja galvenokārt ar pārmaiņām anatomijā. Ārsta pirmie novērojumi liecināja par metodes iedarbību uz kauliem, lai gan, to izmantojot, var ietekmēt jebkuru organisma struktūru.

Ārstē ar rokām

Osteopātija ir ārstēšana ar rokām, un tā iekļauj arī masāžas un manuālās terapijas elementus. Osteopāti īpaši trenē rokas un tausti, tāpēc sajūt audu mikrokustības un savilkumu ķermenī. Saspringums rodas gan psiholoģisku iemeslu, gan slimību un traumu dēļ.

Klīnikas “Piramīda” osteopāte Baiba Smilš­kalne atklāj, ka šīs prasmes liecina nevis par ekstrasensa dotībām, bet gan specifiskas tehnikas izmantošanu, labi pārzinot anatomiju, biomehāniku un fizioloģiju.

Osteopāti tausti sāk trenēt jau pirmajā studiju kursā, piemēram, zem daudzām papīra lapām sajust matu vai ar pirkstiem sataustīt ciparus uz monētām.

Tā kā 70% cilvēka ķermeņa veido ūdens, novirzes gadījumā audus ar prasmīgām rokām iespējams pārbīdīt tiem atbilstīgā vietā. Osteopātijā izmanto tā saukto maigo roku pieskārienu tehniku. Manipulācijas ar locītavām, kad dzirdami krakšķi, nekad nav pirmā darbība. Vispirms osteopāts cenšas panākt maksimālu organisma atslābumu, tomēr reizēm pacients seansa laikā var just sāpes.

Ķermenī viss ir saistīts

Osteopātijā uzskata, ka organisms ir vienots veselums un sastāv no trīsvienības: prāta, gara jeb dvēseles un miesas. Viss, kas ar mums notiek, ko mēs domājam un jūtam, atstāj nospiedumus arī fiziskajā ķermenī, tāpēc rodas psihosomatiskas slimības.

Organismā viss ir saistīts, piemēram, sasprindzinot acs muskuļus, rodas smeldze mugurā, un otrādi. Turklāt muguras sāpes var izraisīt dažādas iekšķīgas kaites.

– Pacienti nereti brīnās, ka, piemēram, galvassāpju gadījumā osteopāts ārstē vēderu, kur operācijas rēta tik ļoti savilkusi ķermeni, ka radušies asinsrites traucējumi galvā. Tos novēršot, mainās stāja, atjaunojas normāla asiņu piegāde, un, kad tiek atbrīvoti nervu gali, sāpes pāriet, – stāsta Baiba Smilškalne.

Var gadīties arī tā, ka daudzus gadus pēc apendicīta operācijas sāk sāpēt plecs. Audi pēc grieziena sadzīst apmēram divu nedēļu laikā, bet atkarībā no cilvēka organisma īpatnībām rētošanās process mēdz turpināties.

Agrāk operācijas veica ar plašiem griezieniem, taču mūsdienās tās arvien biežāk izdara laparoskopiski. Lai gan šai saudzīgajai metodei ir daudz priekšrocību, osteopāte ir pārliecinājusies, ka rēta ārpusē var būt gandrīz neredzama, taču iekšpusē palikt izteikts sarētojums.

Pievienot komentāru