Netradicionāli, Padomi

Ārstēšana bez zālēm. Kā atpazīt slimību iemeslus un kļūt veseliem

Foto - Shutterstock

Netradicionālās medicīnas un psihosomatikas eksperte Jekaterina Volkova daudzus gadus nodarbojas ar pētījumiem savā nozarē un veiksmīgi izmanto gūtās zināšanas praksē, ārstējot cilvēkus. Viņa stāsta par savu pieredzi.

Viens no jaunākajiem piemēriem – es izārstēju četrgadīgu puisēnu no epilepsijas! Viņam bija ap 10 lēkmēm dienā, tostarp arī lauzta kāja. Viņa stāvoklis kļuva sliktāks, ārsti izrakstīja jau trešo stipras iedarbības psihotropo preparātu. Magnētiskās rezonanses izmeklējumos uzrādījās, ka ir sākušās izmaiņas bērna smadzenēs.

Ar humorālās un psihosomatiskās medicīnas palīdzību lēkmes mazinājās līdz vienai reizei mēnesī. Šī brīža rezultāts – stabila remisija. Es ļoti lepojos ar to.

Ar psihosomatiku saprotam sekojošo: slimības iemesls ir personības iekšējais konflikts. Tas ir tad, kad vēlme tiek bloķēta ar kādu ierobežojošu pārliecību un cilvēku pārņem daudz negatīvu emociju, kas beigu beigās pārvēršas fiziskā ķermeņa slimībā.

Ķermeņa signālus es interpretēju fiziskajā līmenī – atrodu, kāda konkrēta pārliecība vai uzvedība kaitē cilvēkam. Ar NLP palīdzību un, strādājot ar psiholoģiskajām traumām, es pārprogrammēju viņa apziņu un zemapziņu no slimības uz veselību, t.i., es noņemu slimības iemeslu smalkajos ķermeņos, un slimība no fiziskā ķermeņa atkāpjas pati.

Mani pētījumi sākās ar medicīnisko astroloģiju (pamatā es esmu arī astrologs), kuras pamatā ir Hipokrata teorija par organisma šķidrumiem – humorālā medicīna.

Pēc šīs teorijas slimība rodas tad, kad organismā ir izjaukts četru pamatelementu, no kuriem sastāv cilvēks, līdzsvars:

  • Ūdens – flegma (gļotas) – organisma, kurš pārpildīts ar ūdeni, īpašība – mitrs un auksts.
  • Uguns – dzeltenā žults – uguns pārpilnība organismā – karsts un sauss.
  • Gaiss – asinis – karsts un mitrs.
  • Zeme – melnā žults – auksts un sauss.

Kad organismā kāda no humoriem kļūst vairāk, rodas slimības, kas raksturīgas katram no tiem.

Piemēram, “flegmas” pārpilnība var izpausties kā iesnas, otīts, haimorīts, strutainā psoriāze, autisms, pazemināta orgānu aktivitāte utt.
Tēlainais priekšstats – organisms ir pārpildīts ar ūdeni, noslīcināts. Bālums un ādas mitrums. Bezdarbība.

Uguns pārpilnību raksturo akūti iekaisumi, temperatūra, orgānu hiperaktivitāte, sausā ekzēma, izsīkums, agresivitāte.

Tēlainais priekšstats – organismu ir pārņēmušas liesmas. Pazīmes – ādas apsārtums, skaļa balss, nemierīgums. Cilvēks it kā nespēj nosēdēt uz vietas.

Gaisa elementa pārpilnībā var rasties spontāna asiņošana, hipertonija, sirds slimības, audu izaugumi (piemēram, adenoīdi), nervozitāte, pārmērīgs uzbudinājums, psihoze.

Tēlainais priekšstats – organismā sakrājies liels tvaika spiediens. cilvēks ir aktīvs un zinātkārs, viņš uztraucas un iziet ārpus savām robežām.

Zemes elementa pārpilnība rada aizcietējumus, artrītu, veidojas akmeņi, daudzveidīgas audzēju formas, paralīze, Parkinsona slimība, depresija. Sauss, nerunīgs un sabozies kritizētājs.

Tēlainais priekšstats – iesaldēts organisms.

Visas šīs slimības Hipokrata laikā un līdz pat 17. gadsimtam ārstēja ar dabas līdzekļiem. Tik ilgi!

Visu var iedalīt šajās kategorijās. Pārtikas produktus, augus, akmeņus (!) un dzīvesveidu.

Piemēram, saaukstēšanos (flegmas pārpilnība – organisms ir mitrs un auksts) ļoti bieži ārstē ar tēju ar medu un aveņu ievārījumu (karsti un sildoši uguns produkti) – tiek pielietots simpātijas un antipātijas princips.

Akūtus iekaisumus un temperatūru (uguns pārpilnību) ārstē, daudz dzerot (dzēš ar ūdeni).

Mūsdienu pasaulē arī ir kaut kas līdzīgs humorālai medicīnai – tā ir homeopātija. Homeopātija tieši tāpat atjauno organisma līdzsvaru, taču ārstēšanā izmanto vienīgi “simpātijas” principu (līdzīgs ārstē līdzīgu). Turpretī humorālā medicīna izmanto gan “simpātijas”, gan “antipātijas” principu, kas šo metodi padara, kā minimums, divas reizes efektīvāku.

Es nepieskaršos mūsdienu ārstēšanas metodēm – ir skumji vērot pārpildītos aptieku plauktus – tas ir spēcīgs bizness, farmaceitiskā industrija, taču diemžēl tā iedarbojas vienīgi fiziskā ķermeņa līmenī. Tiek noņemts simptoms, taču netiek likvidēts slimības iemesls – cilvēka emocionālajā un mentālajā ķermenī.

Atgriezīsimies pie medicīnas vēstures.

Hipokrata un Galēna darbos, kā arī dažās tradicionālajās rietumu un austrumu medicīnas metodēs figurē arī piektais elements. To sauc dažādi – ēters, ājurvēdā – došas, Galēns un Hipokrats runāja par garu, kā arī ‘psichē’ – dvēseli!

Tad, lūk, – slimības iemesls, kāpēc organismā pārlieku uzkrājas kāds no elementiem, ir dvēseles stāvoklis. Jo cilvēks nesastāv tikai no rupjās matērijas – ūdens un zemes.

Tad, kad cilvēks pārdzīvo iekšēju konfliktu, rodas tā pavadošās emocijas:

  • dusmas, niknums – uguns pārpilnība;
  • aizvainojums, rūgtums – ūdens pārpilnība;
  • kritika, nepacietīgums – zemes pārpilnība;
  • dusmas un vilšanās – gaisa pārpilnība.

Visbiežāk šīs emocijas paliek neizpaustas, jo sabierība uzliek stingras uzvedības normas.

Dēļ apspiestām dusmām rodas orgānu slimības – jo tālāk, jo ļaunāk! Mūsu organisms mums saka – esi tāds, kāds esi! Mīli sevi tādu, kāds esi, jo cilvēki nav ideāli, un visas tās rakstura īpašības, kas mums piemīt (vai nepiemīt) ir vajadzīgas, lai mēs apzinātos mūsu patiesās vajadzības un kļūtu laimīgi! Lai mēs atrastu sevi un būtu noderīgi sabiedrībai.

Tādējādi man izveidojās sava pieeja cilvēka slimību sistēmiskai ārstēšanai. Līdzīgas metodes izmanto arī visiem zināmais Valērijs Siņeļņikovs (grāmata “Izproti savu slimību”).

Un tātad:

Ārstēšana ārējā līmenī (fiziskā ķermeņa dziedināšana) – manā praksē tā ir humorālā medicīna – ārstēšana ar diētas, ārstniecības augu palīdzību, mainot dzīvesveidu. Tāpat var izmantot homeopātiju.

Ar humorālās medicīnas palīdzību var atjaunot izjaukto organisma līdzsvaru, nevis noslāpēt slimības simptomus ar tabletēm. Taču ar to vien nepietiek – es izmantoju ārstēšanu arī iekšējā līmenī (emocionālā un mentālā ķermeņa ārstēšanu). Psihosomatika dod iespēju noteikt slimības cēloni, t.i., kādas emocijas ir apslāpētas un kādas mentālās pārliecības mums kaitē. Tāpat es izmantoju psiholoģijas metodes, lai novērstu īstenos slimības izraisītājus.

 

Avots: samopoznanie.ru

Pievienot komentāru