Dzīvesveids, Skaistumkopšana

7 ieteikumi skaistumkopšanai. Korejiešu sieviešu noslēpumi

Foto - Shutterstock

Ja apņemšanos sarakstā jāietver vismaz viens mērķis, kas vairos skaistumu, šajā gadā centies vairāk parūpēties par ādu un tās veselību. Mirdzoša un tīra sejas āda ir labas veselības atspulgs, taču bieži vien tās kopšana tiek atstāta novārtā un, pašām nemanot, sejas āda sāk novecot straujāk.

Nav noslēpums, ka uz ādas redzamas dzīvesveida sekas. Dažām no pārmērīgas sauļošanās radušās pamanāmas krunciņas vai pigmentācijas plankumi, citām neizgulēšanās dēļ parādījušies tumši loki zem acīm, savukārt nepilnvērtīga uztura dēļ āda kļuvusi pavisam sausa. Arī nepareiza vai nepietiekama ādas kopšana atstāj pēdas. Par laimi, mūsdienās ir visdažādākie skaistumkopšanas produkti un paņēmieni, kā parūpēties par ādu un neļaut tai pāragri novecot. Lūk, septiņi padomi, kas var noderēt, rūpējoties par savu izskatu. Liec šos ieteikumus aiz auss un iepriecini ādu jaunajā 2017. gadā!

 

1. Attīri ādu kā korejiete

Korejiešu skaistumkopšanas produkti palēnām sāk iekarot arī Rietumus – līdz šim Latvijas veikalu plauktos ir nonākuši BB krēmi, nakts maskas, kā arī kušoni jeb tonālie krēmi, kas pildīti sūklīšos, un serumi. Koreja ir pazīstama ne tikai ar kosmētikas produktiem, bet arī ar īpašām skaistumkopšanas metodēm.

Āzijas valstīs sejas ādas kopšana jau gadsimtiem bijusi viena no svarīgākajām tradīcijām, kas nodota no paaudzes paaudzē. Arī mūsdienās Āzijas sievietes to uztver visai nopietni un ik dienu vismaz stundu pavada vannas istabā, rūpējoties par savu ādu. No visām Āzijas valstīm Koreja izceļas ar augstām prasībām pret skaistumu: ādai jābūt mirdzošai, sejai simetriskai, vaibstiem smalkiem. Ne velti Dienvidkorejā veic visvairāk plastisko operāciju pasaulē – viens no pieciem šīs valsts iedzīvotājiem sava mūža laikā guļas zem skalpeļa, lai novērstuu sejas defektus.

 

Ikdienā korejietes veic 10 soļu skaistumkopšanu.

 

1. solis. Sejas attīrīšana ar kosmētiskajām eļļām.

Notīra kosmētiku, sviedrus un pilsētas putekļus.

 

2. solis. Eļļas noņemšana ar sejas attīrīšanas putām.

Korejā uzskata, ka dubulta ādas attīrīšana spēj labāk noņemt kosmētiku un sviedrus, āda ir pavisam tīra un nākamajos soļos tā labāk uzsūks kopjošos līdzekļus.

 

3. solis. Ādas tīrīšana ar skrubi.

Ādas attīrīšana ne tikai noņems lieko, sauso ādas virskārtiņu, bet arī attīrīs poras. Šo soli gan iesaka veikt tikai reizi nedēļā, jo pārāk bieža skrubēšana var vairāk kaitēt ādai, nekā nākt par labu.

 

4. solis. Ādas tonizēšana.

Pēc kārtīgas attīrīšanas toniks nomierina un sagatavo ādu nākamajiem soļiem.

 

5. solis. Esence.

Rietumos ādas esences pagaidām ir maz pazīstamas, taču Korejā tās atrodamas teju katrā kosmētikas veikalā un tiek uzskatītas par svarīgāko skaistumkopšanas līdzekli. To iedarbība ir līdzīga serumiem, taču konsistence ir kā tonikam – tās ir ūdeņainas.

 

6. solis. Serumi vai ādas ampulas.

Ne visiem serums ir obligāts solis, taču, ja seju klāj pigmentācijas plankumi vai sīkas krunciņas, serums par ļaunu nenāks.

 

7. solis. Sejas maska.

Šis solis nereti aizstāj esenci un serumu. Maska cīnās ar konkrēto ādas problēmu, piemēram, taukainu ādu, balina pigmentācijas plankumus vai mitrina ādu.

 

8. solis. Acu krēms.

Āda ap acīm ir ļoti plāna, tai nepieciešamas īpašas rūpes, tādēļ ne vien korejietes, bet arī eiropietes ik dienu acis palutina ar krēmu.

 

9. solis. Sejas mitrināšana ar krēmu.

Neatkarīgi no ādas tipa gan taukainu, gan sausu, gan normālu vajag mitrināt, it īpaši pēc kārtīgas attīrīšanas un pīlinga.

Pievienot komentāru