Netradicionāli, Padomi

Kam domāts rūgtvielu maisījums Mazais zviedru rūgtais?

Foto - LETA

“Homeopātiskajās aptiekās var iegādāties uztura bagātinātāju – augu maisījumu Mazais zviedru rūgtais. Internetā to reklamē kā līdzekli, kas palīdz cīņā ar psoriāzi. Vai tam var ticēt?” 
Ņina

Vācijā ražotais augu maisījums Mazais zviedru rūgtais, ko oriģinālvalodā dēvē par Bitterer Schwedentropfen, Pārtikas un veterinārā dienesta Uztura bagātinātāju reģistrā iekļauts kopš 2010. gada. Sākumā to varēja iegādāties pie dažiem homeopātiem, bet vēlāk sāka piedāvāt ekoveikali un aptiekas, kas izplata arī homeopātiskos līdzekļus un fitopreparātus. Parādījās pat grāmatas latviešu valodā par šo augu maisījumu. Vērtīgākā no tām ir Austrijas dziednieces Marijas Trēbenas grāmata Dieva aptiekā rastā veselība. Tajā esot visizsmeļošākā informācija par it kā XVIII gadsimtā sastādīto augu maisījuma recepti. Grāmatā autore gan stāsta par ārstniecības augiem, gan dalās ar padomiem un savā pieredzē.

Mazais zviedru rūgtais izgatavots pēc minētās dziednieces oriģinālreceptes, pamatojoties uz dažādās valstīs augošu augu rūgtvielu ārstnieciskajām īpašībām.

Maisījuma sastāvā ir 11 augi: vērmeles laksti, mirreskoka gumijsveķi, safrāns, sennas lapas, dabiskais kampars, rabarbera sakne, kurkumas sakne, mannas oša sula, Venēcijas teriaks (speciāls augu maisījums), dzeldes un dižzirdzenes (saukta arī par angeliku) sakne.

Katram augam piemīt plašs dziedinošais spektrs, bet kopīgais efekts cilvēkam var būt citāds. No augu maisījuma gatavo nevis uzlējumu vai novārījumu, bet gan izvilkumu spirtā, maisījumam pievienojot 1,4 litrus 38–40° stipra graudu degvīna. To 14 dienas atstāj siltā vietā, palaikam sakratot, tad nokāš, pārlej nelielās pudelītēs un uzglabā vēsā vietā. Ieteicamā diennakts deva ir divas tējkarotes izvilkuma, kas atšķaidīts ar ūdeni vai zāļu tēju, 2–3 reizes dienā.

Psoriāzi var uzskatīt par iekšķīgu problēmu ārēju izpausmi, jo kāda ģenētiska, imunoloģiska, apkārtējās vides vai psiholoģiska cēloņa dēļ mainās ādas normālās funkcijas, paātrinot ādas šūnu veidošanos un atdalīšanos. Tādēļ veidojas sabiezējuši plankumi ar sudrabaini baltām plēksnēm. Psoriāzes uzliesmojumu bieži izraisa stress un infekcijas slimības, kas novājina organismu.

Savukārt Mazā zviedru rūgtā pamatiedarbība ir organisma attīrīšana, imūnsistēmas stiprināšana, dzīvības spēku atjaunošana un aktivizēšana. Tas veicina siekalu un kuņģa sekrēciju, žults sintēzi, kuņģa, zarnu un žults­pūšļa normālu darbību, aktivizē aknu funkcijas, stimulē gremošanas trakta darbību, uzlabo nervu sistēmas darbību.

Ārīgi maisījumu lieto kompresēm, ja ir rētas, brūces, izsitumi, galvassāpes, pieres kaula dobuma sastrutojumi, savilktas vai deformētas rokas, kukaiņu kodumi, tas mazina diskomfortu vēnu iekaisumu gadījumos, dziedē fistulas u.c.

Tādējādi XVIII gadsimta dabisko preparātu izgatavotāju noslēpumi kā papildterapija var noderēt dažādu slimību ārstēšanā arī mūsdienās.

Pievienot komentāru