Ar īpašām vajadzībām, Bērni

Pazīstama vijolniece lūdz palīdzību slimā dēliņa aprūpei

Foto: LETA

Ar portāla Ziedot.lv palīdzību slimā dēliņa Valtera Kristiana Šlara aprūpei lūdz pazīstamā vijolniece Eva Bindere, kura šogad nominēta Lielajai mūzikas balvai.

Valteram šobrīd ir deviņi gadi. Līdz gada vecumam Evas, tobrīd pazīstamā ansambļa “KREMERata Baltica” vadošās vijolnieces, dēliņš bija pilnīgi vesels. Eva mazuli bija paņēmusi līdzi uz koncerttūri Austrijā, kur Valteram pēkšņi kļuva ļoti slikti. Nogādājot puisēnu Grācas slimnīcā, tika uzstādīta ļoti reta un bīstama diagnoze – akūta nekrotizējoša smadzeņu encefalopātija. Lielākā daļa bērnu ar šo diagnozi mirst, taču Valters izdzīvoja, diemžēl slimības rezultātā radās nopietni smadzeņu bojājumi.

Valters nestaigā, kaut arī diezgan veikli var pārvietoties uz celīšiem un arvien izteiktāk izrāda vēlmi celties kājās, nespēj pats sevi aprūpēt. Rūpīgas kopšanas un rehabilitācijas rezultātā burtiski pēdējos gados sācis veidot vārdus. Pazīst arī burtus, prot skaitīt un nešķiras no IPad, kas ir puisēna galvenā saikne ar ārpasauli.

Eva pēc muguras traumas nedrīkst Valteru cilāt, tādēļ zēnu uz skolu un terapijām galvenokārt vadā tētis un ģimenes sargeņģelis – auklīte Gunta. Terapija nepieciešama vismaz trīs reizes nedēļā, turklāt abi vecāki strādā, bet Valteram nepieciešama nepārtraukta aprūpe, tādēļ ģimene lūdz arī turpmāk palīdzību Valtera aprūpē vismaz vienai dienai nedēļā.

Maksa par 32 darba stundām ik mēnesi, ko veic auklīte, kas izgājusi speciālo smagi slimu bērnu aprūpes apmācību projekta “Mīļā auklīte” ietvaros, ir 256 eiro, ietverot pašnodarbinātas personas nodokļus, jeb 3072 eiro gadā.

1 komentārs

Pievienot komentāru